جاذبه های گردشگری صربستانسازه

فانوس دریایی در محل تلاقی رودخانه های تیمز و دانوب پانچوو

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

فانوس های دریایی را قایقران ها وکشتی ران هایی که از رود دانوب به سمت پانچوو می آیند، هنگام عبور به وضوح می بینند. این چراغ های دریایی که روزگاری با نور و روشنایی شان راه را از بیراه به ناخدا نشان و آنها را از بسیاری از خطرات پیش رو نجات می دادند.

فانوس دریایی در محل تلاقی رودخانه ها

ویژگی ها

در محل تلاقی رودخانه های تامیس و دانوب این دو برج به زیبایی خودنمایی می کنند. این دو فانوس که نام دروازه های آبی شهر را به آنها دادند، در واقع یادگاری از دوران حکومت اتریش و مجارستان بر این منطقه هستند. فانوس های دریایی با قدمتی بیش از یک قرن دیگر آن کارایی گذشته را نداشته و در واقع امروزه برای مسیریابی مورد استفاده قرار نمی گیرند.

فانوس دریایی در محل تلاقی رودخانه ها

اگر چه اکنون از اهمیت این دو برج کاسته شده، اما بعنوان یک جاذبه ی گردشگری و اثر تاریخی ارزشمند هستند. عمدتا فانوس های دریایی به سبک نظامی و از ترکیب آجر و سنگ و فلز بنا می شدند. در سال 1909 با تصمیم مقامات اتریش و مجارستان برای توسعه شهر پانچوو ساخت این جفت فانوس ها به تصویب رسید. برای بسیاری از گردشگران و توریست ها محل فانوس ها بهترین مکان برای ماهیگیری است، بخصوص برای شکار گربه ماهی و سوف که در اطراف پایه های فانوس دریایی می چرخند.

نوشته های مشابه

فانوس دریایی در محل تلاقی رودخانه ها

علاوه بر این منظره ی غروب و طلوع خورشید در کنار فانوس ها بی نظیر و بسیار زیباست و شاید بسیاری از مسافران و توریست ها برای دیدن این مناظر دل به دریا بزنند. شهر پانچوو دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری است و شاید یکی از جذاب ترین این جاذبه ها، این فانوس های دریایی باشند. اگر می خواهید اطلاعات کامل تری را در مورد جاذبه های گردشگری صربستان و شهرهای دیدنی آن بدست بیاورید، پیشنهاد می کنم سایت این تودی را ببینید. این سایت مکان تفریحی . توریستی صربستان برای تمام علاقمندان به طبیعت و گردشگری ارائه می دهد.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا