نام شهر یا مکان
Generic filters
غذاهای محلی ایران

لیست غذاهای محلی مازندران

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

استان مازندارن به علت دارا بودن شرایط مساعد آب و هوایی از غذاهای محلی مازندران بی نظیری برخوردار است که در این مقاله به صورت ویژه همه آنها به شما معرفی خواهیم کرد، مازندران یکی از برترین مقاصد گردشگری در بین مسافران ایرانیست که با دارا بودن بهترنی جاذبه های گردشگری و طبیعی در شهرهای مختلفش انتخاب ایده آلی برای سفر است.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

این استان دارای شهرهای نوشهر، ساری، تنکابن، رامسر، بابلسر، بابل، آمل و می باشد که هر کدام از آنها غذاهای سنتی خاص خودش را داراست، همراه این تودی باشید تا با بهترین غذاهای محلی مازندران آشنا شوید.

غذاهای محلی مازندران

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی آش گزنه مازندران

یکی از مشهورترین غذاهای سنتی مازندران اش گزنه می باشد که ترکیبی از مواد اولیه کدو حلوایی، باقلا، سیر، ماست، سبزی جعفری، گشنیز، نخود پخته شده، عدس پخته شده؛ لوبیای پخته شده، آردگندم ، چغندر، نمک و زردچوبه است.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی آش ترش ترشو مازندران

این آش با مزه ای ترش یکی غذاهای پر طرفدار استان مازندران است که ترکیبی از برنج پخته شده، ترشی آلوچه، کشک، فلفل و سبزی کوهی می باشد.

نوشته های مشابه

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی آش کدو مازندران

دیگر آش محبوب سنتی مازندرانی اش کدو می باشد ، این غذای خوشمزه از لیمو ترش، آب، عدس، کدوی پخته شده، پیاز سرخ شده، برنج، شکر ، نعنا و نمک ترکیب شده است.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی مرغ شکم پر مازندران

این غذا نیاز به معرفی ندارد قطعا هر ایرانی یک مرتبه تجربه میل آن را داشته است، مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه مرغ شکم پر : یک عدد مرغ ، سبزی نعنا، سبزی ترخون، زرشک، زعفران تربت حیدریه، شکر، آب لیمو، آب، نارنج، نمک، سبزی جعفری، سبزی گشنیز، الو، برگ زردآلو، مغز گردو و پیاز سرخ شده.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی بادمجان شکم پر مازندران

بادمجان شکم پر دیگر غذای سنتی و خوشمزه مازندرانی هاست که شامل این مواد اولیه می باشد : بادمجان ، پیاز سرخ شده، زردچوبه، نمک، فلفل، گردو، گوجه، سیر، سبزی معطر، روغن ، خلال بادام، برنج و نان .

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی اردک شکم پر مازندران

با توجه به اینکه خیلی از مردم از گوشت اردک خوششان نمی آید اما اردک شکم از این موضوع مستثنست، برای تهیه این غذای خوشمزه نیاز به این مواد اولیه دارید : رب انار، پیاز سرخ شده، نارنج، سبزی های کوهی معطر، نمک و فلفل در داخل شکم یک اردک پخته شده.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی بادمجان کباب مازندران

خورشت بادمجان یکی از غذاهای مقوی و سنتی مازندرانی می باشد که شامل این مواد اولیه است : رب انار ، رب گوجه، بادمجان، سبزی های کوهی ، اصالت این غذا به شهر زیبای رامسر بر میگردد .

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی خورشت سیر کباب مازندران

بی شک جز خوشمزه ترین غذاهای محلی مازندران ، خورشت سیر کباب قرار دارد که از کنجد، زعفران تربت حیدریه، پیاز سرخ شده، رب ،انار، مرغ، پودر سیر و نمک تهیه می شود.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی خورشت آلو مازندران

محبوبیت این غذا به قدریست که در اکثر شهرهای ایران تهیه می شود ، خورشت آلو شامل این مواد اولیه می باشد : پیاز سرخ شده، زعفران تربت حیدریه، گردو، آلو، آب نارنج، انار، نمک و مرغ .

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی خورشت ناردون مازندرانی

غذای سنتی خورشت ناردون که بیشتر در مجالس و مهمانی های مردم مازندران سرو می شود از ترکیب سیر، شکر، رب انار، گوشت مرغ، انار و پیاز داغ ، نمک و فلفل تهیه می شود.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی خورشت اسپناساک مازندرانی

خورشت خوشمزه و مقوی اسپناساک که در لفظ عامیانه برخی آن را خورشت اسفناج صدا می زنند شامل این مواد اولیه است : سبزی اسفناج، گوشت، سبزی نعنا، سیر، ادویه، سیر، سبزیجات ، نمک و فلفل .

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی نرگسی اسفناج مازندران

دیگر غذای سنتی و بی نظیر شمالی ها در مازندران ، نرگسی اسفناج است، برای تهیه این غذا نیاز به این مواد اولیه دارید : تخم مرغ، سیر، پیاز سرخ شده، سبزی اسفناج، نمک ، آب و رب گوجه.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی ته چین مازندران

ته چین جز دسته برترین غذاهای محلی مازندران است که برای تهیه آن نیاز به برنج دم کرده دارید و زیر این برنج را قطعات مرغ سرخ شده را به صورت ته چین چیده و روی آن را برنج تزئین نمایید.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای سنتی ترش سماق مازندران

ترش سماق جز دسته مقوی ترین غذاهای سنتی این استان است که برای تهیه آن نیاز به این مواد اولیه دارید : نمک، سیر، سماق، غوره، پیاز سرخ شده، لوبیای قرمز، مرغ سرخ شده و سبزی خورشتی.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای سنتی مسمای گوجه بادمجان مازندران

غذای سنتی مسمای گوجه بادمجان که امروزه در اکثر رستوران های سراسر کشور سرو می شود نیاز به این مواد اولیه دارد : زرچوبه، نمک و فلفل، سیر، آلو ، مرغ، گوجه فرنگی، بادمجان، پیاز سرخ شده و کمی آب جوشیده

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی اکبر جوجه مازندرانی

اکبر جوجه پر طرفدارترین غذای محلی این استان است که شهرت آن جهانیست، برای تهیه غذای اکبر جوجه نیاز به این مواد اولیه دارید : نمک و فلفل ، برنج ، زعفران تربت حیدریه، روغن، رب انار، لیمو ترش، استیک های جوجه.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی چلو مرغ بهشهری 

شهرستان بهشهر یکی از بهترین شهرهای دیدنی مازندران است که چلو مرغ بهشهری آن دارای شهرت می باشد ، برای تهیه آن نیاز به : پیاز سرخ شده، سیب زمینی، برنج، مرغ، زعفران تربت حیدریه، روغن نمک و فلفل است.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای سنتی کئی انار مازندران

کئی انار بی شک برای درمان هر بیماری در فصول سرما مقوی بوده ، این غذا دارای این مواد اولیه است : کدوی حلوایی ، انار، لوبیای چیتی، عدس پخته شده، سیر، گردو، روغن، پیاز سرخ شده، نمک و زردچوبه .

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی کئی پلا مازندرانی

غذای سنتی کئی پلا در لیست غذاهای محلی مازندران از محبوبیت بالایی برخوردار است، برای تهیه آن نیاز به این مواد دارید : گوشت چرخی، پیاز سرخ شده، زردچویه، کدو حلوایی، زیره، کره، برنج، تخم مرغ نمک و فلفل.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی آغوز مسما مازندرانی

غذای سنتی آغوز مسما نیاز به مواد اولیه زیادی دارد که شامل این موارد هستند : پیاز، گردو، گوشت اردک، اب، رب، انار، شکر، فلفل ، زردچوبه.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای بورانی بادمجان کبابی مازندران

بورانی بادمجان به روش کبابی دیگر غذای سنتی و خوشمزه استان مازندران است که برای تهیه آن نیاز به این مواد دارید : بادمجان سرخ شده، ماست چکیده، نمک و پودر سیر.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی کدو بره مازندران

دیگر غذای مقوی و مغذی مازندرانی ، کدوی بره است که برای تهیه آن نیاز به این مواد اولیه دارید : پیاز سرخ شده، کدوی سبز، گردو، سیب زمینی، گوجه، تخم مرغ، ادویه، سیر.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای باقلا وابیج مازندران

غذای سنتی باقلا وابیج در اثکر شهرهای استان مازندران سرو می شود که برای تهیه آن نیاز به این اقلام دارید : سیر، کره، روغن، سبزی شوید، تخم مرغ، دارچین، زردچوبه، زیتون، برنج، ماهی شور و ماست.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای نازخاتون مازندرانی

به علت گرمای زیاد هوا در استان مازندران استفاده از بادمجان در غذاها زیاد می باشد ، غذای سنتی نازخاتون یکی دیگر از غذاهای محلی مازندران می باشد که برای تهیه آن نیاز به این اقلام دارید : بادمجان کبابی، گلپر، سبزی نعنای خشک شده، پیاز رنده شده، آبغوره، گوجه فرنگی، رب انار و نمک.

لیست غذاهای محلی مازندران

غذای محلی مالابیج مازندران

در اخرین غذای معرفی شده در استان مازندران به مالابیج یا مالاتا می رسیم، برای تهیه آن به این مواد نیاز دارید : گلپر، رب، گردو، سبزی کوهی، ماهی، نمک و فلفل.

سخن پایانی

شما می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره غذاهای محلی مازندران در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری این تودی با دیگران به بحث بگذارید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا