جاذبه های گردشگری پاوه یا هزار ماسوله

جاذبه های گردشگری پاوه

جاذبه های گردشگری پاوه از معدود شهرهای پلکانی ایران نظیر روستای پلکانی ماسوله در ۴۵ کیلومتری نوار مرزی ایران با کشور عراق در نوع خود کم نظیر هستند، طبیعت بکر پاوه را ایرانیان با روستای هجیج از کوهستانی ترین روستاهای ایران می شناسند اما جاهای دیدنی پاوه بیشتر از این حرف هاست، این شهر که تنه یکصد و یازده کیلومتر تا کرمانشاه مرکز استان فاصله دارد مقصد امروزه ایرانگردی ما در این تودی خواهد بود، همراه من باشید.

روستای هجیج

تصاویر روستای هجیج کرمانشاه

روستای هجیج یکی دیگر از روستاهایی با سبک معماری پلکانی در ایران می باشد که یکی از زیباترین مقاصد طبیعت گردی و بوم گردی در غرب کشور است، مساحت کلی این دهکده ۵۴ هکتار می باشد و در نزدیکی شهرستان پاوه استان کرمانشاه قرار دارد.

آبشار دوقلوی شولخه

آبشار دوقلوی شولخه

جاده پاوه به نوسود در کیلومتر هفت میزبان یکی از جاذبه های گردشگری پاوه با نام آبشار دوقلوی شولخه می باشد، این ابشار که زیر جاده واقع شده در منظر گردشگری مورد لطف قرار نگرفته است و این در صورتیست با شروع فصل بهار طبیعت بکری حول محور آن برای پیک نیک و طبیعت گردی شکل می گیرد.

آبشار نودشه

آبشار نودشه

قسمتی از رودخانه سیروان از بلندای پرتگاهی در حاشیه روستای نودشه از روستاهای گردشگری پاوه میزبان آبشار نودشه می باشد، در این منطقه جنگل، مسیرهای کوهنوردی و حوضچه هایی برای آب تنی در روزهای گرم سال دیده می شود که از همین رو در روزهای تعطیل فصول بهار و تابستان میزبان هزاران گردشگر می شود.

روستای ساتیاری

روستای ساتیاری

حتما نام منطقه اورامان تخت را شنیده اید، یکی از روستاهای اورامان در استان کرمانشاه و زیر مجموعه شهر پاوه با نام روستای ساتیاری می باشد که با سبک معماری پلکانی و طبیعتی دست نخورده برای علاقه مندان به جاذبه های طبیعی انتخاب خوبی خواهد بود، ساتیاری فقط بیست و سه کیلومتر از شهر پاوه فاصله دارد.

آبشار شیلماو

آبشار شیلماو

در بین جاذبه های گردشگری پاوه نام آبشار شیلماو در روستای خانقاه به چشم می خورد، این منطقه برای علاقه مندان به آب تنی، رودخانه نوردی و طبیعت گردی انتخاب ایده آلی خواهد بود، اینجا در فاصله سه کیلومتری از مرکز شهر پاوه واقع شده است.

مناطق حفاظت شده بوزین و مرخل

مناطق حفاظت شده بوزین و مرخل

دقیقا در مرز ایران و عراق یکی از مهم ترین مناطق حفاظت شده کشور با نام بوزین و مرخل قرار دارد که یک مکان شکار ممنوع می باشد، طبیعت زاگرسی اینجا متشکل از گونه های نادری گیاهی نظیر درختان بلوط و حیواناتی همچون شوکای ایرانیست که برای ورود به آن نیاز به مجوز خواهید داشت.

آبشار دشه

آبشار دشه

در امتداد رودخانه پاوه رود و نرسیده به رود سیروان در نوار مرزی ایلام با کرمانشاه از توابع شهرستان پاوه آبشار دشه از پر آب ترین آبشارهای استان کرمانشاه قرار دارد، اینجا برای پیک نیک و طبیعت گردی های عادی انتخاب خوبی بشمار می آید.

آبشار دریبر

آبشار دریبر

از دیگر جاذبه های طبیعی پاوه در امتداد جاده نوسود ، آبشار دریبر می باشد که یکی از جاذبه های طبیعی چهار فصل این منطقه محسوب می شود، اینجا خوراک لوکیشن های ناب عکاسی در بهار یا پاییز است که اگر قصد سفر به آن را داشته باشید باید تجهیزات خوبی همراهتان داشته باشید.

سخن پایانی

حال که با جاذبه های گردشگری پاوه آشنا شدید خوب است بدانید بهترین زمان سفر به شهر پاوه فصل بهار و تابستان می باشد، هزینه گردشگری در این منطقه خیلی ارزان و در عین حال دیدنی های پاوه بسیار متعدد هستند، در بخش زیر نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره جاذبه های دیدنی پاوه کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=48131

مریم عبداللهی

چهار سال تور لیدر در مناطق مختلف بودم که فهمیدم علاقه بیشتری به سفرنامه نویسی و مقاله های توریستی دارم ، یکی از بزرگان می گفت ما درخت نیستیم که یجا بشینیم همش، پس سفر کنیم .

مطالب مرتبط
مسجد جامع شافعی
مهدی خانی
0 دیدگاه
بازار سنتی کرمانشاه
مهدی خانی
0 دیدگاه
فرودگاه کرمانشاه
مهدی خانی
5 دیدگاه
شهرهای دیدنی کرمانشاه
مهری شاپوری
0 دیدگاه
روستاهای گردشگری پاوه
مهری شاپوری
0 دیدگاه
مکان های دیدنی روانسر و جاهای دیدنی روانسر
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس