جاذبه های گردشگری استان البرزغار

غارهای ساوجبلاغ

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

غار های ساوجبلاغ مجموعه ای بی مانند از قدرت آفرینش طبیعت را به نمایش می گذارند، قدرتی که یک کوه محکم و سخت را می شکافد. در میان این شکاف حیات و زندگی تازه ای را شکل می دهد و موجودات مختلف را در پناه خود می گیرد. غار ها همیشه جای شگفت انگیز و جذابی برای انسان ها بوده و هستند. مکان هایی که در کنار ناشناخته بودن، ترس و وحشت را با خود به همراه دارند.

شاید وقتی صحبت از میراث گذشتگان و آثار تاریخی می شود، بیشتر مردم به یاد پاسارگاد و مقبره کوروش می افتند و یا معبد آناهیتا را بیاد می آورند. یا حتی در همان لحظه از بزرگان ادب و هنر ایران حافظ و فردوسی نام می بردند و حافظیه و آرامگاه فردوسی را ارزشمند ترین میراث فرهنگی ما می دانند. شاید در میان این همه شکوه و عظمت و آثار تاریخی غار ها جایگاه ویژه ای پیدا نمی کنند. هر چند که من فکر می کنم غار ها نیز میراثی هستند که از گذشتگان ما به ما رسیده و به لحاظ تاریخی بسیار مکان های ارزشمندی هستند.

اگر دوست دارید با غار های مختلف شهر ساوجبلاغ آشنا شوبد، توصیه می کنم با این تودی در این مطلب همراه و همسفر شوید. در این سفر مجازی به غار های مرموز در روستاهای دیدنی و بخش های مختلف ساوجبلاغ می رویم و با آنها آشنا می شویم.

غارهای زیبای ساوجبلاغ

1- غار بادامستان

وقتی به دهانه ی این غار رسیدم، شکوه و عظمت طبیعت را به وضوح می توانستم ببینم. فضایی که قدمت آن به هزاران سال پیش می رسید. اکنون در جایی ایستادم که زمانی نیاکانم در آن می زیستند و سکونت داشتند. این حس، حس عجیبی بود که من تا به حال تجربه نکرده بودم.

نوشته های مشابه

غارهای ساوجبلاغ

2- غار پنجعلی

دنیای درون غارها بیشتر از دنیای بیرون نیازمند کاوش و تحقیق است. درون این غارها دنیایی جذاب جریان دارد که ما را شگفت زده می کند. غار پنجعلی مثل سایر غارهای ساوجبلاغ ارزش سفر و بازدید را دارد.

غارهای ساوجبلاغ

غار های ساوجبلاغ

3- غار زالن گاه

غار ها از جاذبه های گردشگری شهر ساوجبلاغ به شمار می روند، که علاقمندان خاص خود را دارند. اگر توانایی عبور از مسیرهای سخت و تنگ و تاریک را دارید، این غارها فرصت خوبی برای شما فراهم می کنند. غار زالن گاه با ویژگی های باستانی اش یکی از  مقاصد گردشگران است.

غارهای ساوجبلاغ

4- غار وی یا

این غار را هم مثل سایر غارهای منطقه ساوجبلاغ و استان البرز از اهمیت تاریخی برخوردار است و دیدن آن را به شما توصیه می کنم. در این سفر حتما از افراد خبره و راه آشنا بهره ببرید.

غارهای ساوجبلاغ

غار های ساوجبلاغ

5- غار هیو

وقتی به غار هیوا پا می گذارید، انگار به هزار ها سال پیش، که نه میلیون ها سال پیش پا می گذارید. دیواره های این غار بسیار دیدنی و جذابند. این غار یکی از غارهای زیبای ساوجبلاغ به شمار می رود.

غارهای ساوجبلاغ

6- غار سرهه

غار صخره ای سرهه را حتما ببینید. شما قطعا می پرسید چرا؟ خوب دلایل بسیاری وجود دارد. اما مهم ترین دلیل، کشفیات کارشناسان در این غار است. آنچه در اینجا یافت شده، سرهه را منحصربفرد کرده است.

غارهای ساوجبلاغ


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا