aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

آب‌نمای پارک آب و آتش

Ab o atash waterfront
آب‌نمای پارک آب و آتش تهران
ezgif-1-eca2962dc6

آب‌نمای پارک آب و آتش در کنار برج آتش آب و آتش یکی از جاهای دیدنی تهران در بوستان اب و آتش، نزدیک پل طبیعت و شهربازی آب و آتش تهران است، آکوا پارک آب و آتش تهران از جاهای دیدنی منطقه ۳ تهران در حوالی چهارراه جهان کودک و شرق بلوار نلسون ماندلا است، بیشتر رونق فواره پارک اب و آتش در نیمه اول سال و روزهای گرم است، البته آب‌نمای پارک آب و آتش همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ شب در هر ۳۰ دقیقه یک مرتبه فعال می شود که یکی از جاهای دیدنی و تفریحی تهران برای کودکان و خانواده‌ها است که به شدت تماشایی می باشد.

آب‌نمای آب و آتش کجاست؟

آب‌نمای آب و آتش تهران از جاهای دیدنی پل طبیعت تهران در حوالی گذر گردشگری باب همایون قرار دارد، برای رسیدن به این بوستان سر سبز و جذاب می توانید در منطقه از طریق اتوبان شهید حقانی به چهارراه جهان کودک و سپس ورودی پل طبیعت مراحعه کنید، همچنین ورودی دیگری از بوستان طالقانی و یک ورودی از بوستان نوروز و بوستان بنادر دریایی به این محل وجود دارد.

آبنمای آب و آتش

پارك آب و آتش تهران با مساحت ۲ هكتار جزئي از مجموعه ۶۲ هكتاري در اراضي عباس آباد است كه به بزرگ‌ترين و پيشرفته ترين پارك كشور تبديل شده است. آبنمای پارک آب و آتش این پارک از نوع آبنمای خشک بوده که شامل ۳ دایره به قطرهای ۶ ، ۸ و ۱۰ متر هستند که در یک راستا به تربیت به هم مماس شده اند. در هر دایره تعدادی نازل به صورت دایره ای چیده شده اند که توسط یک نرم افزار کنترلی برنامه ریزی می‌شوند.

تعداد کل چراغ‌ها و نازل‌ها در هر دایره به ۲۰۰ عدد می‌رسند. كنترل فواره‌ها و چراغ‌هاي آن ، مشعل‌ها ، چراغ‌هاي كف پارك و پايه چراغ‌هاي روشنايي پارك توسط يك نرم افزار كه بر روي كامپيوتر مركزي واقع در اتاق كنترل نصب شده انجام مي‌گردد. اين نرم افزار يك واسط گرافيكي قوي دارد كه به راحتي امكان برنامه ريزي ، طراحي و اجراي حركت‌هاي موزون نور ، آب و آتش را به اپراتور مي‌دهد. سیستم کنترل آبنما توسط این شرکت طراحی و ساخته شده است.

بوستان آب و اتش

بوستان اب و آتش تهران، یکی از پارک های فوق العاده دیدنی در پایتخت بشمار می رود. اینجا با امکانات تفریحی مختلف همچون فانوس دریایی، مراسم نقاله خوانی، فضای بازی با آب همه روزه میزان بسیاری از گردشگران از تهران و شهرهای دیگر کشوره. بوستان آب و آتش همچنین شامل پل ابریشم، لانه کبوتر، کالسکه رانی، آبنما، برج آتش، آلاچیق و محیط سبزه که در بعضی شب ها نیز نقال در مقابل آمفی تئا تر می ایستد و به پرده خوانی مشغول می شود و داستان حضرت ابراهیم را توضیح می دهد.

کرابه دوچرخه در پارک آب و آتش

یه چیز جالب دیگه‌ای که هست اینه که در این پارک آموزش اسب سواری هم داده می‌شود. امکانات دیگه ی این پارک دستگاه خودران یا دوچرخه ایستاده است که باوجود حرکت روی دو چرخ در یک محور از تعادل جالبی برخورداره و با این وسیله برقی می توانید به راحتی در گوش و کنار پارک گشت بزنید. فانوس دریایی که می شه از اون بالا رفت و مناظر را تماشا کرد بعلاوه آمفی تئا تر روباز و امکان گرفتن عکس با لباس‌های سنتی ترکمن‌ها در چادر ترکمن‌ها از امکانات دیگر بوستان حضرت ابراهیم یا آب‌نمای پارک آب و آتش هستند.

جاهای دیدنی اطراف آب‌نمای آب و آتش

نقاله خوانی در بوستان بوستان آب و آتش همچنین شامل پل ابریشم، لانه کبوتر، کالسکه‌رانی، فانوس دریایی، آبنما، برج آتش، آلاچیق و محیط سبز است و در بعضی شب‌ها نیز نقال در مقابل آمفی تئا‌تر می‌ایستد و به پرده خوانی مشغول می‌شود و داستان حضرت ابراهیم را توضیح می‌دهد. این نقالی در ۷ پرده که دور تا دور پارک قرار گرفته است. این بوستان دارای آلاچیق‌ها ی متعدد برای استراحت می‌باشد. این آلاچیق‌ها دارای دو نوع با میز و صندلی و یک نوع ویژه پهن کردن زیرانداز می‌باشد و در این آلاچیق‌ها از مناظر زیبای تپه‌های عباس آباد می توان لذت برد.

آدرس آب‌نمای پارک آب و آتش

این پارک دارای ۲ در ورودی نیز هست که یکی از اتوبان شهید حقانی و دیگری از کوچه کنار بوستان؛ در ضلع غربی آن که دالانی با سقفی چوبی است و در تابستان با گل و گیاه پوشیده می‌شود وبسیار زیبا و دلنشین است. خواهرخوانده بوستان طالقانی در مورد این بوستان می‌توان گفت که در واقع خواهر خوانده بوستان طالقانی می‌باشد، چون این دو بوستان در دو طرف اتوبان مدرس و در کنار هم در اتوبان حقانی قرار گرفته است.

آموزش اسب‌سواری در بوستان آب و آتش

آموزش اسب سواری نیز از امکانات دیگر این مجموعه می‌باشد ولازم به یاد آوری است این امکانات تنها مربوط به فاز اول این پارک می‌شود فاز‌های بعدی این پارک در طرح توسعه بوستان آب و آتش می‌باشد بنا است اینجا را به یکی از بزرگ‌ترین مراکز تفریحی ایران تبدیل کنند. برای مثال نیم کره بزرگ شیشه‌ای که در بزرگراه همت بعد از پل مدرس به چشم می‌خورد مربوط به بناهای طرح توسعه آب و آتش می‌باشد.

تفریحات شهربازی آب و اتش

سایر امکانات شهربازی آب و آتش بوفه به تعداد ۲عدد «۱عدد سر پارک» و «۱عدد روبروی فانوس دریایی» دستگاه خودران یا دوچرخه ایستاده وسیله عجیب است که باوجود حرکت روی دو چرخ در یک محور از تعادل جالبی برخوردار است و با این وسیله برقی می‌توانید به راحتی در گوش و کنار پارک گشت بزنید. قرقره، احتمالاً در فیلم‌ها یا آموزشهای تکاوری وسیله‌ای که متشکل از یک طناب و قرقره‌ای که فرد با آن بصروت آویزان روی طناب حرکت می‌کند را دیده‌اید.

فانوس دریایی آب‌نمای آب و آتش

در این مجموعه وسیله‌ای تقریباً شبیه آن البته در ابعادی بسیار کوچک و کم ارتفاع برای سرگرمی و هیجان خانواده‌ها ساخته شده است. فانوس دریایی که می‌شود از آن بالا رفت و مناظر را تماشا کرد بعلاوه آمفی تئا‌تر روباز و امکان گرفتن عکس با لباس‌های سنتی ترکمن‌ها در چادر ترکمن‌ها از امکانات دیگر بوستان حضرت ابراهیم یا آب و آتش می‌باشد.

نقشه آب‌نمای پارک آب و آتش

اگر با خودروی سواری قصد بازدید و تفریح در فواره و آب‌نمای آب و آتش دارید، می توانید نقشه آب‌نمای پارک آب و آتش در ابتدای مطلب را لمس کنید تا با کمک اپلیکیشن ویز یا گوگل مپ براحتی و بدون دردسر راهی این مکان توریستی شوید، آدرس دقیق بوستان آب و آتش در میدان ونک، اتوبان شهید حقانی، بعد از چهار راه جهان کودک، دست راست، جنب اتوبان. در اولین کوچه بعد از چهارراه جهان کودک راه دارد که آخر آن خیابان پارکینگ مخصوص پارک نیز راه اندازی شده است.

نزدیک‌ترین مترو به آب‌نمای پارک آب و آتش

بهترین روش بازدید از آب‌نمای پارک آب و آتش، استفاده از متروی تهران و پیاده شدن در نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به آب و آتش است، نزدیک‌ترین مترو به آب‌نمای پارک آب و آتش، با پیاده شدن در ایستگاه متروی شهید حقانی در نزدیکی بوستان طالقانی و باغ موزه دفاع مقدس پیاده شوید تا با عبور از پارک طالقانی، پل طبیعت و گردش در پارک اب و آتش به فواره‌های آب و آتش برسید.

نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس به آب‌نمای پارک آب و آتش

اگر حوصله پیاده روی زیاد هم ندارید، بهترین روش استفاده از اتوبوس برای رسیدن به آب‌نمای پارک آب و آتش است، نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس به آب‌نمای پارک آب و آتش، ایستگاه اتوبوس پل چهارراه آفریقا در چهارراه جهان کودک و فاصله ۴۰۰ متری این فواره‌ها می باشد که برای استفاده از اتوبوس باید هواستان به ساعت برگشتتتان باشد.

نظرات آب‌نمای پارک آب و آتش

نظرات آب‌نمای پارک آب و آتش اکثرا مثبت هستند، این محدوده که به آکوا پارک آب و آتش شهرت دارد مناسب خردسالان، کودکان و نوجوانان است و برای بزرگسالان جالب نیست، البته والیدن می توانند همراه کودکان در این ناحیه مشغول تفریح شوند، منتظر امتیاز و نظرات شما هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
https://intoday.ir/?p=85394
banner1

مریم عبداللهی

چهار سال تور لیدر در مناطق مختلف بودم که فهمیدم علاقه بیشتری به سفرنامه نویسی و مقاله های توریستی دارم ، یکی از بزرگان می گفت ما درخت نیستیم که یجا بشینیم همش، پس سفر کنیم .

مطالب مرتبط
پارک آبی سوپارک
الناز ایل بیگی
6 دیدگاه
پارک ساحلی جزایر ناز
پروانه ماندگار
3 دیدگاه
بهترین مراکز خرید پوشاک تهران کدامند؟
فاطیما علیزاده
0 دیدگاه
پاساژ کمپانی تهران
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
کلیسای تادئوس و بارتوقیمئوس مقدس تهران
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
بازار سید اسماعیل تهران
سردبیر ارشد
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
مدت بازدید : 30 دقیقه
ساعت دسترسی : 16:00 تا 21:00
هزینه ورودی : رایگان
نوع کاربری : ابنما با ال ای دی داخل آب و رقص نور
توضیحات بیشتر
موارد تفریحی : پیاده روی، شکم گردی، شب گردی، عکاسی
امکانات رفاهی : سرویس بهداشتی، پارکینگ، کافه، رستوران، آنتن دهی موبایل، دسترسی به اینترنت، فضای سبز، فودکورت، نیمکت، آلاچیق
ملزومات سفر : موبایل، کارت بانکی، کفش راحتی
اطلاعات تماس
آدرس : استان تهران، تهران، منطقه 3، میدان ونک، اتوبان شهید حقانی، بعد از چهار راه جهان کودک، دست راست، جنب اتوبان. در اولین کوچه بعد از چهارراه جهان کودک