کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / پارک آب و آتش تهران

پارک آب و آتش تهران

تصاویر پارک آب و آتش تهران

پارک آب و آتش تهران بی شک از بهترین پارک های غرب تهران است که در جوار پل طبیعت انتخاب ایده آلی برای گردش و بیرون شهری خوب برای شما و دوستانتان می باشد، در این مقاله با تفریحات، دیدنی ها، آدرس و ساعات بازدید این مجموعه و فضای سبز بی نظیر آشنا خواهید شد، همراه این تودی باشید.

تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران

پارک آب و آتش

در سالهای ابتدایی افتتاح این بوستان تنها یک فضای سبز و چندین چمن سرسبز بود که پس از گذشت سالها امکانات و راضی دیگری از منطقه عباس آباد تهران به حاشیه آن افزوده شد ، پارک آب و آتش علاوه بر فضای سبز دارای دیدنی هایی نظیر گنبد مینا، یک سینمای ۷ بعدی، چندین کافه رستوران، آمفی تئاتر پل ابریشم، بوستان حضرت ابراهیم و طبیعتی بکر است که با ورود به آن می توان از تک تک آنها بازدید به عمل آورد.

جاذبه های پارک

امروزه پارک اب و اتش میزبان عکاسان آماتور و حرفه ای ، ورزشکاران ، گروه های هنری و موسیقی ، غرفه های صنایع دستی و گردشگری می باشد که برای مراجعه به آن بهتر است کمی تجهیزات بیرون شهر را همراه خود داشته باشید، همچنین شهرداری تهران برای رفاه حال بازدید کنندگان تعداد آلاچیق و باربیوکیو در نظر گرفته تا در روزهای آخر هفته مردم بتوانند از آنها استفاده نمایند.

لاین دوچرخه سواری

در حاشیه پارک آب و آتش یک مسیر دوچرخه سواری با طول سه و نیم کیلومتر طراحی شده است که برای علاقه مندان به رشته  دوچرخه سواری انتخاب خوبی در تهران می باشد ، البته باید دوچرخه خود را همراه داشته باشید، همچنین وسایل ورزش های عمومی در بوستان نوروز برای ورزشکاران در نظر گرفته شده است و مسیرهایی برای پیاده روی هم در حاشیه بوستان وجود دارد، میزهای پینگ پنگ ، زمین بازی والیبال و بدمینتون هم در اطراف بوستان پارک آب و آتش تعبیه شده تا با هر سلیقه ای هم خوانی داشته باشد.

در ادامه این بخش با لیست دیدنی های پارک آب و آتش تهران انشا خواهید شد :

تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران

آمفی تئاتر آب و آتش

در بوستان حضرت ابراهیم یک آمفی تئاتر زیبای پلکانی و روباز تعبیه شده که در روزهای مختلف سال هنرمندان تهرانی و شهرستانی برای اجرای نمایش های خود از آن استفاده به عمل می آورند، این سالن روباز ۷۰۰ نفر ظرفیت دارد.

تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران

رصد خانه گنبد مینا

بزرگ ترین رصد خانه خاورمیانه در پارک آب و آتش افتتاح شده است که در آن دارای دو بخش دیدنی نظیر بخش علوم فرازمینی و یک سالن سینما می باشد، در صورت علاقه به علوم ستاره شناسی می توانید با مربیان و اساتید شاغل در این ساختمان در زمینه های علمی به گفتگو بپردازید، قیمت بلیط سینمای اسمان نمای گنبد مینا در حال حاضر ۲۰ هزار تومان است.

تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران

سینمای گیم ۷ بعدی

یکی از بهترین سینما گیم های ایران در پارک آب و آتش فعالیت دارد که در آن با کیفیت ترین بازی های رایانه ای و یک سینمای ۷ بعدی را به علاقه مندان عرضه می کند، قیمت بلیت از سینما گیم ۱۲ هزار تومان بوده و همه روزه بین ساعات ۱۷ الی ۲۳ باز است.

تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران

پلکان ورودی آب و آتش

در ابتدای پارک آب و آتش تهران یک پلکان زیبا و سنگی طراحی شده است که پس از طی کردن این مسافت با محیطی زیبا و نمایی کم نظیر رو به پل طبیعت روبرو خواهید شد.

آبنمای آب و آتش

آبنمای مرکز پارک آب و آتش که آب را تا ارتفاع ده متری از سطح زمین پرتاب می کند از بهترین تفریحات تابستانی این پارک می باشد که البته در صورت نزدیک شدن به این زمین قطعا اکثر لباس های شما خیس خواهد شد، اب در این زمین از بیش از دویست آبنما به بیرون پرتاب خواهد شد.

تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران

برج آتش پارک آب و آتش

از دیگر نمادهای موجود در پارک آب و آتش تهران ، برج آتش آن است با ارتفاع ۱۰ متر و تعداد ۴ برج در چهار گوشه پارک نماد آتش را بینندگان القا می کنند، البته آتش در هنگام روشن شدن تا ارتفاع ۱۰ متر دیگر شعله هایش را به رخ آبنما می کشد که در مجموع به بیست متر می رسد.

فانوس دریایی پارک آب و آتش

کی دیگر از نمادهای دیدنی پارک اب و اتش ، ساختمان فانوس دریایی آن می باشد که در اکثر روزهای هفته درب های آن به روی علاقه مندان باز می شود و شما می توانید با طی کردن فانوس از طبقه انتهایی آن اقدام به عکاسی از مناظر زیبای پایتخت نمایید.

تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران

پرده فولادین حضرت ابراهیم (ع)

در اطراف پارک آب و آتش تهران تعداد زیادی پرده فولادین ساخته و طراحی شده است که با زیباترین شکل ممکن نمایش دهنده زندگی این پیامبر بزرگ می باشد، شما می توانید از جای جای این پرده های فولادی اقدام به تهیه تصاویر زیبایی کنید.

گلخانه پارک آب و آتش

یک گلخانه و بازار زیرزمینی در نزدیکی آسمان نمای گنبد مینا وجود دارد که در ان هر نوع گل و گیاهی که مد نظر شما باشد پرورش و به فروش می رسد.

تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران

پل طبیعت

یکی از بهترین تفریحات پارک بازدید از پل طبیعت می باشد که به عنوان دومین نماد مهندسی شهر تهران در بین گردشگران شناخته می شود، این پل عرض اتوبان مدرس به به دو پارک اب و اتش و پارک طالقانی متصل می کند و روی آن تعداد زیادی کفه رستوران لوکس قرار دارد.

بوستان نوروز

یکی دیگر از بوستان های متصل پارک بوستان نوروز می باشد که در آن یک میددان مشهور به نام میدان مشاهیر وجود دارد و در آن تعدادی تندیس از افراد نامی ایرانی با زیباترین شکل ممکن تعبیه شده است .

تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران

دریاچه خزر پارک آب و آتش

دریاچه خزر در بوستان نوروز با عمق ۵ متر یکی از بهترین دیدنی های پارک می باشد که برای تماشای آن باید وارد بوستان نوروز شوید .

تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران

پیست اسکیت پارک آب و آتش

بی شک از بهترین پیست های اسکیت شهری تهران در آب و اتش طراحی شده است که علاقه مندان به رشته اسکیت نمایشی می توانند از این زمین استفاده کنند ، هزینه های استفاده از این زمین در ادامه مطلب :

 • نرخ ورودی آزاد : ۱۵ هزار تومان
 • نرخ اجاره اسکیت برای ۳۰ دقیقه : ۱۷ هزار تومان
 • هزینه عضویت یک هفته ای : ۷۲ هزار تومان
 • هزینه عضویت یک ماهه : ۱۶۵ هزار تومان
 • هزینه عضویت سه ماهه : ۴۰۵ هزار تومان
 • هزینه عضویت ۶ ماهه : ۵۹۵ هزار تومان
 • هزینه آموزش خصوصی برای ۱۰ جلسه : ۴۹۵ هزار تومان

تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران

کافه رستوران های پارک آب و آتش

تعداد زیادی کافه رستوران و فروشگاه خوشمزه گردی در جای جای پارک آب و آتش به چشم میخورد که در آنها غذاهای ایرانی، فست فود و انواع نوشیدنی های سرد و گرم ارائه می شوند، همچنین تعداد سه فودکورت حرفه ای با نام های فوکورت راه چوبی، فودکورت جزیره و فودکورت راه سبز بهترنی و باکیفیت ترین غذاها را به شیوه ای نوین عرضه می کنند.

تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران تصاویر پارک آب و آتش تهران

امکانات رفاهی

برای رفاه حال گردشگران تهرانی و شهرستانی در بوستان امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی ، نمازخانه، پارکینگ، ورودی مناسب برای معلولین، خودپرداز، آلاچیق، میز پینگ پنگ، زمین بازی، زمین بدمینتون، زمین اسکیت، سینما، آنتن دهی خوب همه اپراتورها، تاکسی سرویس، کافه و دکه های فروش تنقلات اشاره کرد.

چگونه به پارک آب و آتش بروم

برای مراجعه به این پارک بی نظیر از خط یک متروی کهریزک به تجریش در ایستگاه طالقانی پیاده شوید تا با درب ورودی پارک روبرو شوید، همچنین بوسیله اتوبوس های خیابان رسالت در ایستگاه حقانی پیاده شوید و با اتوبوس ها ورودی پارک خواهید رسید، با خودروی شخصی ابتدا به اتوبان حقانی مراجعه کنید، در بخش غرب به شرق این اتوبان پس از عبور از ۴ راه جهان کودک، وارد خیابان علامه شهیدی شوید؛ درب ورودی پارک در این خیابان دیده می شود.

سخن پایانی

شما می توانید تجربیات ، نظرات و سوالات خود را درباره پارک در بخش زیر کامنت کنید .


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای
https://intoday.ir/?p=18782

کوروش ابریشمی

اینکه رشته نرم افزار خوندم و هیچ کمکی تو زندگی بهم نکرد داشت نا امیدم می کرد تا بعد از آزمون و خطاهای متعدد با شغل گردشگری آمیخته شدم ، همین که به کارم علاقه دارم ایزد رو شکر می کنم هر روز.

مطالب مرتبط
جاهای دیدنی و تفریحی تهران برای کودکان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
باغ رستوران لرد
آیدا قوام
5 دیدگاه
موزه شهاب سنگ ایران
آتنا بنی اسدی
0 دیدگاه
پارک ناژوان اصفهان
بهنام خیریه
6 دیدگاه
پارک ساحلی هور کیش
سردبیر ارشد
0 دیدگاه
امامزاده زید تهران
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه

9 پاسخ

 1. وقتایی که پارک خلوت باشه خیلی جو خوبی داره مخصوصا صبح ها ساعت ۶ و ۷.
  برای بیشتر ورزش ها هم مناسبه، اسکیت، بدمینتون، اسکوتر، دوچرخه ‌و….

 2. از بهترین پارک های تهران از نظر موقعیت شهری و ساخت و فضاسازی که به ۲ پارک دیگه و پل زیبای طبیعت هم از داخل پارک دسترسی دارید
  رستوران ها خوبی هم داره و میتونید به سمت جنوب پارک به بوستان نوروز برید و یا از روی پل طبیعت به سمت اونور برید از روی اتوبان مدرس و وارد پارک بزرگ طالقانی بشید
  زیر پل هم رستوران دارد

 3. طراحی قسمتهای مختلف پارک زیباست با توجه به مرتفع بودن محل پارک و پل طبیعت دیدِ بسیار خوبی به اطراف داره ولی بعضی قسمتهادر انتهای پارک متروکه شده.به نظافت پارک زیاد اهمیت داده نمیشه و متاسفانه سرویسهای بهداشتی واقعا در وضعِ بدی هستن.

 4. پارک بسیار بزرگ زیبا، جذاب و دیدنی….
  من خیلی میرم اونجا اما ازش خسته نمیشه…..

  همیشه شاداب و پر طراوت هست… اگر دنبال مکانی هستید برای مطالعه یا رویا پردازی اینجا فوق العاده هست.
  با دوستاتون حتما بیایید….

  چه تنها چه چندنفره خیلی خوش میگذره هر کدوم حال و هوای خودش رو داره…. حتما سر بزنید پشیمون نمیشید

 5. پارک آب و آتش در کنار چند مکان جذاب دیگر مانند پل طبیعت، باغ کتاب و نمایشگاه دفاع مقدس قرار دارد. همین ویژگی باعث شده تا اغلب بازدیدکنندگان این مکانها نیز سری به پارک آب و آتش بزنند. این پارک وسعت خوبی دارد و نمایشگاه های مختلفی به صورت فصلی در آن برگزار می شود. کافه ها و غذاخوریهای آن نیز نسبتا مناسب است.

 6. پارک بزرگی است و داخلش رستوران هم وجود داره. از نظر فضای سبز هم امتیاز خوبی میگیره و خود پل هم باعث زیبایی دوچندانش میشه.
  در کل قابل قبول هست 👍

 7. در ساعات خلوت خوبه؛ اما نه عصر پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها 🙂
  چون کلا نمیشه فهمید کی به کیه!

 8. بچه ها امروز با رعایت ضعیف پرتوکل کرونایی به بازی وگردش و اسکیت پرداختند برای اولین روز خارج از خونه تهران ودماوند
  زمین اسکیتش هم خوب بود و قابل قبول بود فقط شلوغ بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس