اخبار گردشگری

کارت دیجیتال واکسن کرونا

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

آغاز تورهای گردشگری و تفریحی به نقاط مختلف دنیا با ارائه کارت دیجیتال واکسن به منظور حفظ سلامتی مسافران و شهروندان مهیا گردید. یکی از این شرایط و الزامات ارائه کارت دیجیتال واکسیناسیون از طرف مسافران به کشور میزبان یا مقصد می باشد. با توجه به افزایش تزریق واکسیناسیون در کشورهای مختلف امکان بخصوص در ایران هموطنان عزیز می توانند به راحتی این مدرک را تهیه کنند. برای آگاهی از فرایند دریافت کارت در ادامه به صورت تصویری برای شما عزیزان توضیحات کامل بیان می گردد.

ضرورت تهیه 

شما برای سفر به کشورهای مختلف باید از قوانین و پروتکل های بهداشتی کشور میزبان برای ورود به آن کشور آگاه و مطلع باشد. قبل از گسترش واکسیناسیون مسافران و توریست ها تنها ملزم به ارائه تست منفی PCR بودند. اما اکنون کارت دیجیتال واکسن کرونا مهم ترین فاکتور برای تایید گردشگران می باشد. شما باید به این نکته توجه کنید که هر کشور واکسن های متفاوتی را مورد تایید قرار دادند. برخی از کشورها یکی از واکسن های آسترازنکا و سینوفارم و البته بسیاری از کشورها هر دو واکسن سینوفارم و آسترازنکا را قبول دارند. شما با تزریق به شرایط و قوانین کشور مقصد پس از تزریق یکی از این واکسن ها، کارت هوشمند و دیجیتال را دریافت کنید.

هموطنان عزیز، تعدادی از کشورها مانند ترکیه اکنون نیز تنها با ارائه تست منفی PCR بدون کارت واکسن بین المللی اجازه ورود می دهند. البته شهروندان ایرانی برای سفرهای خارجی خود چه به کشورهایی که داشتن کارت واکسن کرونا اجباری کرده‌اند چه نکرده باشند، موظف به تزریق واکسن کرونا و دریافت کارت واکسن کرونا برای سفر خارجی خود هستند.

این تودی به منظور سفر راحت و بدون دغدغه هموطنان عزیز این آموزش را در اختیار شما قرار می دهد.

کارت واکسن انگلیسی

شما پس از تزریق یکی از واکسن ها به سامانه دریافت کارت واکسن کرونا به آدرس salamat.gov.ir مراجعه و بر روی گزینه ثبت نام واکسن دیجیتال انگلیسی کلیک کنید. سپس شرایط مذکور در سایت سلامت را مطالعه کنید و جهت تائید آن روی «گزینه متوجه شدم» کلیک کنید. کارت دیجیتال واکسن کرونا

نحوه دریافت کارت واکسن دیجیتال کرونا

کارت دیجیتال واکسن کرونا سامانه دریافت کارت واکسن کرونا

 بعد از آن صفحه‌ای همانند تصویر زیر برای شما باز می شود که برای دریافت کارت واکسن کرونا باید اطلاعاتی از قبیل شماره گذرنامه، شماره همراه، نام و کد ملی را وارد کنید. افرادی که بیشتر از 18 سال سن دارند، باید شماره تلفنی به نام خودشان ثبت کنند. در غیر این صورت باید همان شماره‌ای را وارد کنند که جهت تزریق واکسن کرونا ثبت کرد‌‌ه‌اند. کارت دیجیتال واکسن کرونا

فرم ثبت نام کارت واکسن دیجیتال کرونا

در نهایت پس از ثبت اطلاعات یک کد 6 رقمی به شماره همراهتان ارسال می‌شود که با وارد کردن آن، آدرس اینترنتی کارت واکسن کرونا فرستاده می‌شود. در غیر این صورت اگر با هرگونه خطا و مغایرت در اطلاعات (مانند تداخل تاریخ تزریق واکسن) مواجه شدید به آدرس salamat.gov.ir مراجعه کنید و فرم گزارش خطا را تکمیل کنید. توصیه می‌شود حداقل 2 هفته قبل از سفر خارجی، کارت واکسن کرونا را بگیرید.

کارت

کارت واکسن کرونا برای سفر خارجی

کارت واکسن فارسی 

در آینده نزدیک محدودیت های هوشمند برای جلوگیری از حضور افرادی که واکسیناسیون انجام ندادند، در شهرهای مختلف اعمال می شود. این محدودیت ها در مکان های مختلف مانند سینما، موزه، باشگاه های ورزشی و بسیاری دیگر از مراکز صورت می گیرد. مراحل دریافت کارت کرونا دیجیتال فارسی همانند انگلیسی است با این تفاوت که نیازی به وارد کردن شماره پاسپورت نخواهید داشت. در نهایت  لینکی مشابه تصویر زیر برای شما ارسال می گردد. کارت

کارت واکسن دیجیتال کرونا

نحوه دریافت کارت واکسن دیجیتالی کرونا، منبع: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

هموطنان عزیز توجه کنید

شما در صورت تزریق یک یا دو دور از واکسن‌های مورد تائید مانند سینوفارم، بهارات، آسترازنکا، اسپوتینک V و کوو ایران برکت امکان صدور این کارت را دارید، در غیر این صورت کارت واکسن دیجیتال برای آن‌ها صادر نمی‌شود.

کارت واکسن افرادی که خارج از کشور واکسن زدند

تعدادی از ایرانیان در کشورهای دیگر واکسن کرونا تزریق کرده‌اند و حالا با ایجاد سامانه کارت واکسن این سوال پیش می‌آید که اگر واکسن کرونا خارج از کشور تزریق کرده‌ایم چطور می‌توانیم کارت واکسن دریافت کنیم؟ نگران نباشید! کسانی که در کشورهای خارجی اقدام به تزریق واکسن کرونا کرده‌اند هم می‌توانند به راحتی کارت واکسن دریافت کنند فقط باید به معاونت بهداشت شهرشان مراجعه کنند و با راستی‌ آزمایی تزریق واکسن، کارت واکسن کارت واکسن دیجیتال کرونا را دریافت کنند. مدارکی که باید حین مراجعه به معاونت بهداشت باید همراه داشته باشید عبارتند از:

خطا در سامانه

این امکان وجود دارد که برخی از اشخاص با وجود تزریق واکسن‌های مورد تائید و دریافت کارت فیزیکی واکسن کرونا موفق به دریافت کارت واکسن دیجیتال نشوند؛ در این صورت اشخاص باید در سریع‌ترین زمان ممکن به پایگاهی که در آن واکسن تزریق کرده‌اند مراجعه کنند و خطای خود را گزارش کنند. البته اگر آن پایگاه واکسیناسیون دیگر وجود نداشته باشد، آن‌ها می‌توانند با رجوع به آدرس salamat.gov.ir و ثبت گزارش خطا، مراحل دریافت کارت واکسن خود را طی کنند. طی این شرایط به همراه داشتن کارت فیزیکی کرونا الزامی است.

سوالات متداول

 

چه زمانی می‌توان کارت واکسن کرونا را دریافت کرد؟

پس از تزریق واکسن مجاز افراد می‌توانند به صورت آنلاین کارت واکسن دیجیتال را دریافت کنند.

آیا دریافت کارت واکسن کرونا در ایران اجباری است؟

کسانی که قصد سفرهای خارجی دارند ملزم هستند دو هفته پیش از سفر خود کارت واکسن را دریافت کنند.

آیا دریافت کارت واکسن دیجیتال هزینه دارد؟

خیر. دریافت کارت واکسن کرونا کاملا رایگان است.

آیا با تزریق 1 دوز از واکسن می‌توان کارت واکسن کرونا دریافت کرد؟

بله، اما کارت صادر شده ناقص خواهد بود و تنها اطلاعات دوز اول واکسن در آن درج می‌شود.

آیا اتباع خارجی که در ایران واکسن زده‌اند می‌توانند کارت واکسن کرونا دریافت کنند؟

در صورت تزریق واکسن با رجوع به آدرس salamat.gov.ir و انتخاب گزینه دریافت کارت واکسن برای اتباع خارجی این امر امکان پذیر است.

آیا روش دیگری برای دریافت کارت واکسن کرونا وجود دارد؟

خیر. تنها روش برای دریافت کارت واکسن کرونا ورود به آدرس salamat.gov.ir است.

سخن نهایی

کارت واکسن کرونا همانند واکسن کرونا رایگان است و همچنین این کارت برای اشخاصی که واکسن‌های متفرقه تزریق کرده باشند صادر نخواهد شد.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا