کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / خانه تاریخی حسینی و بنی کاظمی

خانه تاریخی حسینی و بنی کاظمی

خانه تاریخی حسینی و بنی کاظمی

خانه تاریخی حسینی و بنی کاظمی از خانه های تاریخی کاشان و یکی از آثار ملی ایران در لیست جاذبه های گردشگری اصفهان در حوالی خانه بروجردی ها می باشد، خانه بنی کاظمی در محله کوشک صفی قرار دارد و بر اساس شواهد موجود در این بنا به نظر میرسد بنای اولیه آن به عصر قاجاری تعلق دارد. از جمله خانه هایی است که حیاط بیرونی و اندرونی دارد و فضاهای معماری آن در اطراف آن بنا شده اند.

معماری خانه حسینی و بنی کاظمی

معماری خانه حسینی و بنی کاظمیاین خانه فاقد گودال باغچه و بیرونی است اما یک حیاط خلوت کوچک پشت شاه نشین جنوبی به چشم میخورد. از فضاهای اصلی معماری این بنا می توان سرداب های جنوبی و شمالی، شاه نشین، پنج دری، هشتی ورودی و ایوان تابستانی آن نام برد.

حیاط اصلی خانه ۹۶۰ متر مربع وسعت دارد و حدود ۵.۵ متر پائین تر از گذر عام احداث گردیده است. تزئینات این خانه شامل گچ بری تصویری و نقاشی، یزدی بندی، رسمی بندی و قطار بندی می باشند. مالکیت خانه در اختیار میراث فرهنگی کاشان است و در حال مرمت آن میباشند. این بنا در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۷۷ خورشیدی با شماره ۲۰۳۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده و نقشه های آن موجود است.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=72417

مهدی خانی

مطالب مرتبط
خانه تاریخی ملاباشی
مهدی خانی
0 دیدگاه
خانه مشروطیت اصفهان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
باغ وثوق‌الدوله تهران
شهره مقصودی
4 دیدگاه
خانه ملک بازار تهران
پروانه ماندگار
6 دیدگاه
خانه نفیسی فر تبریز
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
خانه جواهری تبریز
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه

2 پاسخ

  1. این بنای تاریخی به ثبت رسیده اما بدلیل فقدان منابع مالی (و البته عدم همت مسئولین ذیربط) تاکنون بازسازی نشده و در نتیجه قابل بازدید برای عموم نمی باشد. البته بازدیدکنندگان کنجکاو و ماجراجو می توانند از طریق بناهای اطراف به آن وارد شوند.

    دارای نقوش گچبری زیبا بر روی بدنه دیوارهای حیاط و سردر اصلی می باشد که متاسفانه روز به روز در حال تخریب بیشتر است.

    در صورت تعمیر و مرمت می تواند در ردیف سایر خانه های تاریخی محدوده خیابان علوی مورد استقبال گردشگران قرار گیرد.

    این بنا پشت بنای تاریخی عامری ها قرار دارد.

  2. هر چه از location گشتم پیدایش نکردم به گمانم شاید کاربری آن تغییر کرده باشد. البته تعدادی عکس از برخی درها از بیرون گرفتم که حدسم به اونهاست. توی اینترنت یک آدرس دقیقتر پیدا کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس