دانستنی های گردشگریراهنمای سفر

ممنوعه ها و محدودیت ها در سفر به امارات

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

ممنوعه ها و محدودیت ها در سفر به امارات متحده عربی وجود دارند، موارد مهمی هستند که باید هر مسافر از آن آگاهی داشته باشد. از جمله ی این موارد می توان به اعمال محدودیت در ورود حیوانات، داروها، سیگار و مشروبات الکلی اشاره کرد. آگاهی شما از این ممنوعیت ها سفری راحت همراه با آسایش و آرامش را برای شما رفم می زند. در این مطلب به توضیحاتی در این مورد برای گردشگران و توریست ها می پردازیم.

حیوانات خانگی و حیوانات اهلی

شما برای ورود گربه وسگ به امارات ابتدا باید مجوز ورود آنها را از وزارت تغییر اقلیم و محیط زیست امارات دریافت کنید.همچنین باید کارت واکسیناسیون حیوان خانگی خود را به همراه گواهی سلامت، پاسپورت او و جزئیات مربوط به آن را ارائه دهید. باید به این نکته توجه کنید که برخی از حیوانات خانگی ممکن است قبل از ورود به امارات نیاز به آزمایش هاری داشته باشند. علاوه بر این شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قوانین خاص  ورود حیوانات خانگی مجاز به امارات با خطوط هوایی مستقر در امارات تماس بگیرید. این نکته حائز اهمیت است که شما می توانید پرندگان، ماهی های زینتی، اسب و سایر حیوانات را بعد از دریافت مجوز وارد امارات کنید.

ممنوعه ها و محدودیت ها در سفر به امارات

داروها و داروهای گیاهی

توریست ها و گردشگران باید در مورد حمل دارو های خود به امارات توجه و احتیاط لازم را به عمل آوردند. برخی از داروها ممکن است حاوی موادی باشند که در امارات ممنوع است و منجر به دستگیری حاملان آنها شود. بنابراین افراد حتما باید نسخه پزشک را با خود همراه داشته باشند. علاوه بر این باید تعداد و مقدار داروها و قرص ها با توجه به مدت اقامت فرد در امارات طبق برنامه ریزی پزشک، توجیه کننده باشد. به تمامی افراد توصیه می شود از سفارتخانه های مربوطه گواهی دریافت کنند. برای آوردن مقدار عمده دارو (حاوی مواد ممنوعه) به امارات، مجوز قبلی از وزارت بهداشت و پیشگیری امارات لازم است. باید حتما به این نکته توجه کنید که مقامات گمرکی در امارات به طور مرتب لیست داروهای ممنوعه در امارات را به روز می کنند. شما باید از این لیست آگاهی کامل داشته باشید.

ممنوعه ها و محدودیت ها در سفر به امارات

در امارات جرائم مرتبط با مواد مخدر بسیار سنگین است. چه داروهای کنترل شده و چه داروهای تفریحی. محصولات گیاهی/طبیعی مانند تنباکو، خشخاش، پودر یا دانه های تریاک و برخی از گیاهان دارویی در امارات غیر قانونی هستند. مجازات تجارت، قاچاق مواد مخدر و حتی وجود مواد مخدر در خون فرد بسیار سنگین است.

واردات دارو برای مصارف شخصی

طبق اعلام سایت وزارت بهداشت و پیشگیری، اتباع و افراد مقیم امارات می توانند مجوز واردات دارو برای مصارف شخصی را دریافت کنند. داروی وارداتی نباید بیش از نیاز شخصی یک دوره 3 ماهه برای داروهای بدون کنترل و یک ماهه برای داروهای کنترل شده و نیمه کنترل شده باشد.

نشریات

در امارات نشریاتی از جمله آثار هنری (چه فیزیکی و چه الکترونیکی) که با ارزش‌های اسلامی مغایرت داشته باشد، ممنوع است. وسایل شخصی شما ممکن مورد بررسی دقیق قرار بگیرد تا بررسی شود که آیا یکی از این موارد را حمل می کنید یا خیر. در صورت یافتن یکی از این موارد، ممکن است مطالب شما سانسور یا مصادره شود و ممکن است جریمه، زندانی و یا اخراج شوید.ممنوعه ها و محدودیت ها در سفر به امارات

تجهیزات فنی

تجهیزاتی مانند تلفن‌های ماهواره‌ای، دستگاه‌های شنود یا ضبط، فرستنده‌های رادیویی، دوربین‌های قدرتمند یا دوربین‌های دو چشمی ممکن است برای استفاده در امارات متحده عربی به مجوز از مخابرات و مرجع تنظیم مقررات دولتی دیجیتال نیاز داشته باشند.

پول نقد

پول نقد یکی از ممنوعه ها و محدودیت ها در امارات است. مسافرانی که با بیش از 100000 درهم به صورت نقدی یا مبلغی معادل آن به ارزهای دیگر یا سایر ابزارهای مالی به امارات سفر می کنند یا وارد امارات می شوند، باید آن را در گمرک اظهار کنند.ممنوعه ها و محدودیت ها در سفر به امارات

کالاهای شخصی

وسایل و کالاهایی شخصی که مسافران مجاز به ورود آنها به امارات هستند در صورت داشتن شرایط زیر از پرداخت هزینه گمرکی معاف می باشند:

1- ارزش هدایا، عطرها و چمدان های شخصی از 3000 درهم تجاوز نمی کند

2- کالاها و وسایل افراد شامل چمدان ها و هدایا باید به تعداد محدود باشد و هیچکدام به منظور کار تجاری نباشد.

سیگار و الکل

شما در صورتی می توانید سیگار و الکل به امارات وارد کنید که شرایط زیر را دارا باشد:

1- از نظر سنی شما بالای 18 سال باشید.

2- میزان و مقدار مشروبات الکلی و آبجو از 4 لیتر یا 2 کارتن آبجو تجاوز نکند. این مقدار شامل 24 قوطی است که از 355 میلی لیتر برای هر قوطی یا معادل آن تجاوز نکند.

3- تعداد سیگارها نباید از 400 و ارزش آن از 2000 درهم تجاوز کند.

4- ارزش سیگارهای در اختیار مسافران از 3000 درهم تجاوز نکند.

ممنوعه ها و محدودیت ها در سفر به امارات


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا