کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / تنگ کرد ایذه

تنگ کرد ایذه

تنگ کرد ایذه

تنگ کرد از جاذبه های طبیعی ایذه با نام تنگه کرد که نام آن برگرفته از طایفه ی حسین خانی کرد است که زمانی از کردستان به این منطقه مهاجرت کرده اند. تنگه ای در دل رشته کوه های زاگرس که در بعضی نقاط طول این کوه ها به ۳۱۵۰ متر نیز می رسد. مکانی مناسب برای کوهنوردی و صخره نوردی البته با تجربه، دقت و امکانات کامل چون در بعضی از نقاط مسیر بسیار سخت و صعب العبور می شود؛ در این میان از رودخانه ها نیز باید عبور کرد و در طول مسیر برای رسیدن به تنگه کرد از کنار سه آبشار عبور می کنید که از دل کوه سرچشمه گرفته و از میان درختان به پایین سرازیر است.

طبیعت گردی در تنگ کرد

طبیعت گردی در تنگ کردعکس از تنگه کرد ایذهاین راه زیبا را که طی کنید به دره ای می رسید که زیبایی آن شما را حیرت زده خواهد کرد و در دل درختان بلوط، انار، انگور و آبشار زیبا، دیگر خبری از شرجی و گرمای سوزان خوزستان نیست و حتی در تابستان نسیم خنک را تجربه می کنید. این طبیعت دست نخورده و بکر در فاصله ۱۱ کیلومتری شهر قلعه تل خوزستان است که تابستان ها نیز شاهد حضور عشایر در این منطقه می باشد. در مسیر باید از روستای «تکیه» که دو امامزاده به نام های سید احمد و و امامزاده کلبور در آن قرار دارد نیز باید گذشت؛ که اینجا دیگر باید مسیر ۵ کیلومتری را پیاده گذراند.

روستای گردشگری تنگ کرداین تنگه از سمتی هم به جنوب غربی کوه های منگشت ارتباط دارد. کوه های سرسبز این منطقه چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند، کوه ها و صخره هایی سبز با سه آبشارهای زیبا و درختان بلوط که در نقطه نقطه کوهها روییده است، منتظر امتیاز و نظرات شما هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=73369

مریم عبداللهی

چهار سال تور لیدر در مناطق مختلف بودم که فهمیدم علاقه بیشتری به سفرنامه نویسی و مقاله های توریستی دارم ، یکی از بزرگان می گفت ما درخت نیستیم که یجا بشینیم همش، پس سفر کنیم .

مطالب مرتبط
قلعه سنگی کلاردشت
امیر رضا شاهرخی
2 دیدگاه
غار کلاته خیج شاهرود
مهدی خانی
0 دیدگاه
قله توچال
پروانه ماندگار
4 دیدگاه
گذرگاه تیزی نتیشکه 2100 متری مراکش
فاطیما علیزاده
0 دیدگاه
غارهای هرکول طنجه
شهره مقصودی
0 دیدگاه
قله کوه ریگی لوسرن
ترلان کمیلی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس