دسته‌بندی نشدهآبشارتفریحات تابستانیجاذبه های گردشگری مازندران

بهترین آبشارهای مازندران

14 تا از بهترین آبشارهای مازندران در تابستان

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

14 تا از بهترین آبشارهای مازندران در تابستان برای آنهایی که قصد مسافرات به مازندران در فصل تابستان دارند را معرفی می کنیم، زیباترین آبشارهای مازندران که در شهرهای توریستی این استان پخش شده اند نیاز به تجهیزات طبیعت گردی و پیک نیک با رعایت اصول ایمنی در طول مسیر دارند، در ادامه جاذبه های گردشگری مازندران در مقالات گذشته شما را با بکرترین جنگل های مازندران و 16 تا از بهترین روستاهای مازندران آشنا کردیم، در ادامه ایرانگردی و در این پست شما را با 14 تا از بهترین آبشارهای مازندران ، مکان هایی که ارزش بازدید دارند و در بین مردم محبوبیت بیشتری دارا هستند ، آشنا خواهیم کرد، همراه این تودی باشید.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

1 – آبشار شاهاندشت

آبشار شاهاندشت آمل

آبشار شاهاندشت آمل از بلندترین آبشارهای شمال ایران در بین طبیعت گردان کاملا شناخته شده است که اهمیت بالای باعث گردید در سال 1390 خورشیدی به فهرست میراث طبیعی ملی ایران افزوده شود ، در واقع این مکان شامل چندین رشته آبشار کوچک و بزرگ بوده که به یکدیگر متصل می شوند ، این ابشار دقیقا از میان یک کوه مثلثی شکل به زمین می ریزد و امروز با راهنمای گردش در آن اشنا خواهید شد .

بهترین تفریح در این منطقه برپایی پیک نیک می باشد که شما می توانید با همراه داشتن لوازم مورد نیازی که در ابتدای مطلب عرض شد یک تفریح خوب را تجربه نمایید ، همچنین اگر لوازم صخره نوردی و کوهنوردی همراهتان باشد می توانید خود این ابشار را هم فتح کنید که این امر مستلزم دارا بودن کفش و البسه مناسب این رشته می باشد .

 • آدرس : استان مازندران ، 65 کیلومتری شهر آمل ، روستای شاهاندشت
 • مشاهده نقشه

2 – آبشار گزو

آبشار گزو سوادکوه

آبشار گزو سوادکوه در نزدیکی امامزاده های گزو قرار گرفته است، از آنجایی که برای رسیدن به این جاذبه باید از قلب چنگل های سر به فلک کشیده عبور کنید، لذت این طبیعت گردی دو چندان می شود، در چهل کیلومتری شهر زیر آب سواد کوه تعداد دو آبشار با ارتفاع های 7 و چهل و پنج متر دیده می شود ( البته بومیان ارتفاع این آبشار را 70 متر براورد کرده اند!)، امازماده های گزو در فاصله نیم کیلومتری آبشارها واقع شده اند که اگر اهل راز و نیاز باشید انجا هم مکان خوبی برای این امور می باشد.

خوب در آبشار گزو تفریحات مختلفی قابل انجام دادن است، اگر در نیمه اول سال به منطقه مراجعه کنید خوراک آب تنی و شنا می باشد تا کمی از گرمای محیط درون شهری دوری کنید، اگر لوازم کوهنوردی و جنگل نوردی داشته باشید ( کفش و عصای مناسب ) مسیرهای متعدد اطراف این منطقه برای پیاده روی در دل جنگل و کوهنوردی ایده آل هستند، لوکیشن های عکاسی خارق العاده در اطراف گزو شاید در شمال کشور نظیر نداشته باشد، برخی ورززشکاران حرفه ای با تجهیزات صخره نوردی عازم اینجا می شوند تاین آبشار را فتح کنند، در آخر اکثر طبیعت گردان برای اقامت یک شب رویایی در طبیعت به اینجا سفر می کنند.

 • آدرس : سد لفور، به سمت امامزاده سه بزرگوار گزو
 • مشاهده نقشه

3 – هفت آبشار درازکالا

هفت آبشار درازکالا در بابل

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

هفت آبشار درازکالا یا هفت ابشار تیرکن در روستای تیرکن واقع شده است، اینجا از لحاظ جغرافیایی توابع شهرستان های بابل و سواد کوه می باشد که در قلب جنگل های لفور قرار گرفته است، دهستان درازکلا مرکز اصلی این تفریحات طبیعی می باشد، به طور قطع یکی از بهشت های طبیعی ایران در اینجا رویت می شود که در آن تعداد هفت آبشار با زیباترین شکل ممکن در حوضچه هایی زلال از ارتفاعات مختلف پرتاب می شوند!

برای رسیدن به هفت آبشار درازکالا باید مسافتی 4 کیلومتری را همراه با تجهیزات طبیعت گردی پیاده روی نمایید ، خود این مسیر دارای جذابیت های فراوانیست، شما باید از دل جنگل لفور ( پرتراکم ترین پوشش سبز رنگ شمال کشور ) عبور کنید که در طول راه تعدادی رودخانه، چشمه و درختان سر به فلک کشیده مشاهده خواهید کرد، زیباترین لوکیشن های عکاسی در فصل مختلف سال هم در اینجا وجود دارد که از همین رو عکاسان مختلف برای شکار لحظه های ناب طبیعی به آن سفر می کنند.

 • آدرس : شهرستان بابل، شهر بابلکنار، دهستان درازکلا، آبادی تیرکن
 • مشاهده نقشه

4 – آبشار پلنگ دره

پلنگ دره شیرگاه با ابشار، جنگل و رودخانه

آبشار پلنگ دره شیرگاه با ارتفاع هشت متر از زیباترین آبشارهای مازندران محسوب می شود که البته رسیدن به آن نیاز به استقامت بدنی بالا و عبور از عرض رودخانه شانزده متری این جنگل خواهد بود، در این محل معمولا مسافران دل به دریا می زنند و با لباس و بی لباس به زیر اب آبشار می روند تا انرژی از دست رفته خودشان را بدست آورند.

تفریحات پلنگ دره شیرگاه شامل موارد مختلفی می شود، در درجه اول همراه داشتن لوازم پیک نیک که در ابتدای مطلب درج شد از مهم ترین بخش های تفریحی این مکان است، کوهنوردی و جنگل نوردی با همراه داشتن کفش و لباس مناسب در این محل صورت پذیر خواهد بود، رودخانه نوردی در کنار بازدید از چشمه های طبیعی جنگل از دیگر تفریحات پلنگ دره هستند .

5 – آبشار آب پری

آبشار آب پری رویان

آبشار آب پری رویان بی شک یکی از بهترین آبشارهای مازندران در فصول گرم سال می باشد که با موقعیت مکانی شگفت انگیزش که دقیقا در مرکز جنگل های مازندران واقع شده است یکی از بهترین انتخاب ها برای گردشی خاطره انگیز همراه دوستان یا اعضای خانواده شما محصوب می شود ، با ورود به جاده لده که به همین جاذبه منتهی می شود زیبایی های این مکان خودش را نمایان می کند که چشم هر بیننده ای را مات خود خواهد کرد . جای جای اطراف این پدیده امکان برپایی کمپ وجود دارد تا ساعاتی را در دل جنگل سپری کنید و کمی از آب و هوای گرم تابستان در شهرهای مختلف بدور باشید .

 • آدرس : 13 کیلومتری شهر رویان ، جاده رویان ، بلده ، منطقه آب پری
 • مشاهده نقشه

6 – آبشار درازکش

آبشار درازکش بابل

آبشار درازکش بابل از جاذبه های طبیعی بابل واقع در یکی از زیباترین روستاهای ایران با نام روستای درازکش می باشد که با ارتفاع هفت متری اش در نیمه اول سال به مقصدی برای طبیعت گردی و پیک نیک تبدیل می شود، اگر از آبشارهای پر آب خوشتان می آید پیشنهاد می کنیم در اوایل پاییز یا اوایل تا اواسط بهار به این مکان سفر کنید، از آنجایی که رسیدن به آبشار درازکش بابل نیاز به هشتصد متر پیاده روی دارد بهتر است تجهیزات لازم را در این گردش همراه داشته باشید.

 • آدرس :  بابل، روستای درازکش

7 – آبشار آکاپل

آبشار آکاپل کلاردشت

آبشار آکاپل کلاردشت از پر بازدیدترین جاذبه های طبیعی مازندران در ییلاقات کلاردشت می باشد که با شروع فصل گرما علاقه مندان به طبیعت گردی و آب تنی را به خود جذب می کند، این مکان زیبا واقع در جنگل سرد چال این منطقه می باشد که کمی مسیر دسترسی به آن چالش برانگیز است، در آخر باید بدانید برخی بومیان اینجا را با نام آبشار آکد خطاب می کنند که منظورشان همین آبشار آکاپل کلاردشت می باشد.

 • آدرس : کلاردشت، جنگل کوهستانی سردی چال

8 – آبشار سنگ بن چشمه

آبشار سنگ بن چشمه تنکابن

آبشار سنگ بن چشمه تنکابن نه تنها در این شهرستان بلکه در استان مازندران همیشه در بین بهترین آبشارهای مازندران نامش دیده می شود، وقتی برای بازدید از جاهای دیدنی تنکابن راهی این منطقه می شوید با مشاهده رودخانه دوهزار می توانید با ادامه تا دادن امتداد رودخانه و عبور از روستای عسل محله به آب تنی و تفریح در آبشار سنگ بن چشمه مشغول شوید، این ابشار در قلب جنگل توسط درختان توسکا و افرا محاصره شده است و جلوه گاهی بهشتی به خود گرفته و از همین رو علاقه مندان به طبیعت گردی با همراه داشتن تجهیزات کمپینگ به این جاذبه سفر می کنند.

 • آدرس : جنوب غرب تنکابن، جاده دوهزار، روستای عسل محله

9 – آبشار سفید آب

آبشار قو یا آبشار سفید آب یکی از جاذبه های دشت لار و آبشارهای طبیعی مازندران در حوالی آمل که تقریبا انتهای دشت آب خنک و به دلیل شیب زیاد آب به رنگ سفید از کوه سرازیر میشه یه مسیر پیاده روی رو به بالا داره که از کنار رودخانه عبور می‌کنه و تا پای آبشار میشه رسید، از بالای آبشار یه نمای زیبا به دشت لار دارین که چشم هر بیننده ای رو مات خودش می کند، محوطه بالای آبشار خیلی دیدنیه و اگه دوست داشتین آب تنی اون بالا واقعا حال میده البته با رعایت نکات ایمنی! تو راه رسیدن به آبشار جاهای دیدنی زیادی وجود داره مثل چشمه دو برار را رسیدن به آبشار خاکی هست ولی با پل هوایی که جدیدا رو رودخونه ها زدن با ماشین سواری هم میشه رفت.

 • آدرس :  آمل ، روستای لار

10 – آبشار شیخ موسی

آبشار شیخ موسی واقع در روستای شیخ موسی از جاذبه های طبیعی شهرستان بابل می باشد، این منطقه 3 آبشار با فاصله کمتر از 1ساعت پیاده روی از هم دارد که در با شروع فصل گرما میزبان علاقه مندان به طبیعت گردی می شوند،  ابشار شیخ موسی نزدیک روستای شیخ موسی هست که نزدیک آبشار یخار و کنارش آبشار کیجابور است. اگر با خودروی سواری قصد بازدید از این محل را دارید، می توانید در جاده ی قبل از روستا ماشین رو پارک کرده تا با نیم ساعت پیاده روی به آبشار کیجابور و یخار برسید!

 • آدرس : بابل، روستای شیخ موسی

11 – آبشار سنگ نو

آبشار سنگ نو بهشهر

آبشار سنگ نو بهشهر یکی از زیباترین مناطق طبیعی ایران است که می توان در آن لایه های زمین شناسی را با بهترین وضعیت و کیفیت مشاهده کرد، یک دره که بر اثر عبور اب در میلیون ها سال به وجود امده، هر چند نسبت به سایر جاذبه های طبیعی مازندران شهرت چندانی ندارد اما مسیر دیدنی پیمایش این آبشاره خزه ای در کنار طبیعت بکر اطراف لذت این سفر را دو چندان خواهد کرد. دقت کنید در این مسیر باید یک ساعت پیاده روی در جاده ای سنگلاخ داشته باشید تا به سومین آبشار اینجا که همان سنگ نو است برسید ( بدون تجهیزات و استقامت بدنی وارد منطقه نشوید ).

 • آدرس :  مازندران، بهشهر، بلوار هاشمی نژاد

12 – آبشار صفارود

آبشار صفارود

آبشار صفارود از رامسر که به سمت جواهرده قرار دارد، پارک جنگلی صفارود از جاهای دیدنی اطراف رامسر می باشد که در سراسر مسیر زیبا و جنگلی در امتداد رودخانه قد کشیده است، همچنین در همه جا نهرها و جویبارها رو می بینید که از نقاط مرتفع به پایین واریز می شوند، سه آبشار در این مسیر وجود دارد که معروف ترین آبشار صفارود هست که در میانه مسیر و در یک پیچ جاده واقع شده است.

 • آدرس : جواهرده

13 – آبشار آلامل

آبشار آلامل از جاذبه های دیدنی جاده هراز به سمت آمل ، ساری و قائمشهر می باشد که البته از آنجایی که مکان دقیق آن در نقشه گوگل ثبت نشده از منظر گردشگری عقب مانده است، این آبشار در سه کیلومتری روستای بایجان واقع شده و در نیمه اول سال به مکانی برای طبیعت گردهای حرفه ای تبدیل می شود، اگر اطلاعاتی از آبشار آلامل دارید در بخش کامنت ها برای کمک به مردم و مسافران قرار دهید.

 • آدرس : جاده هراز، دامنه‌های شمالی دماوند

14 – آبشار قلعه دختر

اگر از گردنه امامزاده هاشم به سمت غار گل زرد بروید، در میان راه آبشار قلعه دختر را خواهید دید. این آبشار در حوالی جاده هراز و در شهرستان آمل ، منطقه لاریجان قرار دارد. از میدان آزادی تهران تا آبشار قلعه دختر بدون ترافیک حدود یک ساعت و ۴۰ دقیقه فاصله است. آبشار قلعه دختر یک آبشار دایمی است که از صخره‌های کنار جاده سرازیر می‌شود. گردشگران بسیاری در جاده هراز برای بازدید از این آبشار مدتی توقف می‌کنند.

 • ادرس : جاده هراز، بعد از امامزاده هاشم به سمت پلور

سخن پایانی

حال که با 14 تا از بهترین آبشارهای مازندران در تابستان آشنا شدید می توایند نظرات و تجربیات خود را برای کمک به سایر مسافران در بخش زیر کامنت نمایید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۷ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا