خانه / فرودگاه امام خمینی

فرودگاه امام خمینی

Imam Khomeini International Airport
ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی

آدرس فرودگاه امام خمینی یا فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران در کیلومتر ۳۰ اتوبان تهران به قم ، خروجی بزرگراه خلیج فارس قرار دارد، اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی ، پروازهای ورودی فرودگاه امام خمینی و پروازهای خروجی فرودگاه امام خمینی را می توانید از طریق سایت فرودگاه امام خمینی در بخش جزئیات مطلب به طور زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید، همانطور که می دانید تمام پروازهای خارجی تهران در فرودگاه امام خمینی نشست و برخواست می کنند و پروازهای داخلی از فرودگاه مهرآباد انجام می شوند، در این مطلب با راهنمای فرودگاه امام خمینی تهران به طور کامل و هر آنچه قبل از مراجعه به مهم‌ترین فرودگاه ایران را باید بدانید، آگاه می شوید، در این راهنمای سفر همراه من در این تودی باشید.

فرودگاه امام خمینی کجاست؟

فرودگاه امام خمینی واقع در بخش فشافویه شهرستان رباط کریم و خارج از محدوده شهری تهران در کیلومتر ۳۰ اتوبان تهران قم و بزرگراه خلیج فارس قرار دارد، هدف از ساخت این فرودگاه در خارج شهر عدم ایجاد آلودگی صوتی برای ساکنین تهران بوده که البته در مقایسه با فرودگاه‌ بین‌المللی دبی و فرودگاه جدید استانبول و حتی فرودگاه دوحه هیچ حرفی برای گفتن ندارد. اما داخل کشور شهر فرودگاهی امام خمینی جز تنها فرودگاه‌های ایران دارای تعدادی هتل ۳ و ۴ ستاره، سالن تشریفات اختصاصی بوده که از این حیث این محل بهترین فرودگاه ایران محسوب می شود که مقاصد مختلف خارجی دارای مسیر است.

فرودگاه امام خمینی با مترو

بهترین روش مراجعه و رفت و آمد به فرودگاه امام خمینی استفاده از متروی تهران بوده تا در ترافیک‌های بزرگراه خلیج فارس و سایر مناطق تهران گیر نکنید، با کمک خط یک متروی تهران در ایستگاه شاهد پیاده شوید و از آنجا سوار بر متروی فرودگاه امام خمینی شوید تا به راحتی به درب اصلی این مجموعه برسید.

نقشه فرودگاه امام خمینی

اگر با خودروی سواری یا تاکسی قصد مراجعه به این مکان دارید می توانید با کمک نقشه فرودگاه امام خمینی تهران در ابتدای مطلب این محل را با کمک نرم افزار اینترنتی و یا گوگل مپ، مسیریابی کنید تا بدون دردسر و سر ساعت مقرر در محل فرودگاه حاضر باشید، همچنین پارکینگ فرودگاه امام خمینی هم امکان پارک خودروهای سواری مسافران را می دهد که می توانید با خیالی راحت ماشین خود را در این محل پارک کنید و با خیالی راحت، راهی سفر خارجی خود شوید.

همه شماره تلفن‌های فرودگاه امام خمینی

شماره تلفن اطلاعات فرودگاه امام خمینی ، تلفن حراست فرودگاه امام خمینی ، شماره تلفن پلیس گذرنامه فرودگاه امام خمینی ، شماره تلفن گمرک فرودگاه امام خمینی  و سایر مکان‌های مورد نیاز شما در این بخش درج شده که با لمس روی هر کدام مستقیم به صفحه تلفن موبایلتان منتقل می شوید:

مشاهده آنلاین پروازهای فرودگاه امام خمینی

شما می توانید برای مشاهده آنلاین وضعیت پروازهای فرودگاه امام خمینی، وضعیت پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه امام خمینی، لیست پروازهای خارجی فرودگاه امام خمینی روی لینک سایت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران در بخش جزئیات ابتدای مطلب کلیک کنید تا به صورت زنده وضعیت پرواز مد نظرتان را ببینید.

هتل‌های فرودگاه امام خمینی

از آنجایی که مسافران زیادی از شهرهای دور ایران خودشان را به تهران برای انجام سفر خارجی می رسانند در سال‌های اخیر سه هتل در فرودگاه امام خمینی ساخته شد تا گردشگران مدت زمان استراحت برای پروازشان را در این مراکز اقامتی سپری کنند و کمی استراحت نمایند، شما می توانید هتل‌های فرودگاه امام خمینی به صورت ساعتی، نیم روزه و یا ۲۴ ساعته رزرو کنید تا با انرژی بالا راهی سفرتان شوید.

هتل رمیس فرودگاه امام خمینی

هتل رمیس تهران، هتلی ۴ ستاره که نزدیک فرودگاه امام خمینی(ره) قرار گرفته و به وسیله‌ی پل پیاده‌رو، ارتباطی بین هتل رمیس تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) ایجاد گردیده است. این هتل با ۷ طبقه دارای ۱۹۶ باب فضای اقامتی مدرن و لوکس با کلیه تجهیزات اقامتی و رفاهی است. هتل رمیس بسیار مناسب برای مسافرانی است که می‌خواهند از امکانات اقامتی و استراحتی قبل و بعد از پروازشان استفاده کنند. امکانات این هتل شامل: رستوران، کافی شاپ، خدمات ویژه معلولین، فضای سبز اختصاصی، مسیر پیاده روی، نزدیکی به حرم امام خمینی(ره) و کارتینگ است.

برای مقاصد تجاری و سفر‌های کاری اگر نیاز به سالن همایش یا اتاق جلسات دارید، نگران نباشید؛ فرقی ندارد که شما رزرو هتل رمیس را انجام داده باشید و یا رزرو هتل رکسان را، در هر صورت می توانید به راحتی از سالن همایشات و اتاق جلسات استفاده نمایید.

هتل رکسان یا نووتل فرودگاه امام خمینی

هتل رکسان تهران، هتلی ۵ ستاره که نزدیک فرودگاه امام خمینی(ره) قرار گرفته و به وسیله‌ی پل پیاده‌رو، ارتباطی بین هتل رکسان تهران و فرودگاه امام خمینی ایجاد گردیده است.

فاصله‌ی این هتل تا مرکز شهر تهران، حدودا ۴۵ دقیقه از طریق اتوبان خلیج فارس (تهران– قم) است. این هتل با ۷ طبقه دارای ۲۹۶  باب فضای اقامتی مدرن و لوکس با کلیه تجهیزات اقامتی و رفاهی است. همچنین گزینه‌ی بسیار مناسبی برای مقاصد تجاری و اقامت‌های خانوادگی است. روم سرویس ۲۴ ساعته، لابی، سالن ماساژ، سالن استخر، باشگاه ورزشی، اینترنت رایگان، اتاق‌های مجهز به سیستم تهویه هوا همگی از جمله امکانات هتل رکسان تهران هستند.

هتل رکسان برای افرادی که به سفر کاری آمده اند و نیاز به سالن برگزاری همایش و یا اتاق جلسات دارند، گزینه ی بسیار مناسبی است. می‌توان گفت که وجود سالن برگزاری همایش و یا اتاق جلسات یکی از مزایای ویژه‌ی این هتل‌هاست، چرا که دیگر فرد استرس و دغدغه‌ی مکان برگزاری جلسات کاری خود را ندارد؛ همچنین در هزینه و وقت مسافران صرفه جویی می گردد.

کد یاتا فرودگاه امام خمینی

از آنجایی که امروزه تقریبا همه مردم و مسافران برای خرید بلیط هواپیما اقدام به رزرو اینترنتی از سایت‌های معتبر فروش بلیط هواپیما می کنند، شما باید بدانید در این گونه سایت‌های ایرانی و خارجی کد یاتای فرودگاه امام خمینی چیست تا بتوانید آن را از بخش سرج سایت پیدا کنید، کد یاتای فرودگاه امام خمینی در سراسر جهان IKA می باشد که می توانید مطمئن شوید چه مسیری را در حال رزرو هستید.

تاریخچه فرودگاه امام خمینی

ایده ساخت فرودگاه امام خمینی به قبل از انقلاب اسلامی و سال ۱۳۴۶ برمیگردد، در آن زمان قرار بود شرکتی معماری امریکایی طراحی و اجرای آن را بر عهده بگیر که با توجه به وقایع انقلاب این پروژه تا سال ۱۳۷۴ نیمه تمام ماند و در آن سال یک شرکت معماری فرانسوی با همکاری چندین شرکت ایرانی این فرودگاه را به اتمام رساندند و در سال ۱۳۸۳ شمسی در آخرین دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی تمام پروازهای بین‌المللی از فرودگاه مهرآباد به این محل منتقل شد.

مساحت و ترمینال‌های فرودگاه امام خمینی

مساحت فرودگاه امام خمینی ۱۴ هزار هکتار است که البته با توجه به عجله و مشکلات پیش آمده در ساخت آن خیلی از بخش‌ها و ایده‌هایی که قرار بود برای این محل پیاده سازی شوند همچنان نیمه تمام مانده است، از لحاظ وسعت این مکان جز بزرگ‌ترین فرودگاه‌های آسیا قرار دارد که با کمبود ترمینال و تحریم‌ برخی ایرلاین‌های امریکایی و اروپایی و شرایط تحریمی داخل کشور زیاد رونق ندارد و خیلی از کشورهای برای انجام پروازهای ترانزیت و توقف دار از فرودگاه های دبی، فطر و ترکیه استفاده می کنند که علت آن هم امکانات شدید ضعیف این فرودگاه نسبت به آن مراکز هستند.

ترمینال ۱ فرودگاه امام خمینی

ترمینال ۱ فرودگاه امام خمینی که اصلی‌ترین ترمینال این فرودگاه است به طور تقریبی سالانه ۸ میلیون مسافر را جا به جا می کند، همچنین در سال ۲۰۲۰ از این ترمینال ۱۲۰ هزار تن بار به نقاط مختلف جهان منتقل شد که در نوع خود داخل ایران یک رکورد محسوب می شود.

ترمینال ۲ یا ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی

در سال ۲۰۱۹ و با تاخیر زیاد، ترمینال ۲ فرودگاه امام خمینی با نام ترمینال سلام افتتاح شد، این ترمینال با ظرفیت جا به جایی ۵ میلیون مسافر در شمال غرب شهر فرودگاهی امام خمینی ساخته شد و در ایام حج پروازهای عربستان از این محل انجام می شود، همچنین طرح اولیه ساخت ترمینال ۳ فرودگاه امام خمینی با نام ترمینال ایرانشهر در دست مسوولین بوده و مشخص نیست آن ترمینال که به گفته خودشان ۳۰ میلیون مسافر را در طول سال جا به جا می کند دقیقا در چه سالی افتتاح می شود.

فاصله فرودگاه امام خمینی تا نقاط مهم تهران

در این قسمت شما را با میزان دقیق فاصله فرودگاه امام خمینی تا نقاط مهم شهر تهران و مراکز گردشگری پایتخت همراه با کیلومتر و مدت زمان مسافت درج کردیم تا بتوانید سر موقع در این محل برای انجام سفرتان حاضر باشید :

 • فاصله فرودگاه امام خمینی تا فرودگاه مهرآباد : ۴۸ کیلومتر از مسیر تهران قم معادل ۵۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله فرودگاه امام خمینی تا راه آهن تهران : ۴۵ کیلومتر از مسیر تهران قم معادل ۴۰ دقیقه بدون توقف
 • فاصله ترمینال جنوب تا فرودگاه امام خمینی : ۴۳ کیلومتر معادل ۳۵ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله نمایشگاه بین المللی تهران تا فرودگاه امام خمینی : ۵۹ کیلومتر معادل ۵۵ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله برج میلاد تا فرودگاه امام خمینی : ۵۴ کیلومتر معادل ۵۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله هتل اسپیناس پالاس تا فرودگاه امام خمینی : ۶۳ کیلومتر معادل ۶۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله هتل استقلال تهران تا فرودگاه امام خمینی : ۵۹ کیلومتر معادل ۵۵ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله مجموعه تفریحی و ورزشی توچال تا فرودگاه امام خمینی : ۶۱ کیلومتر معادل ۵۵ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله تجریش تا فرودگاه امام خمینی : ۶۲ کیلومتر معادل ۵۵ دقیقه
 • فاصله کرج تا فرودگاه امام خمینی : ۹۰ کیلومتر معادل ۷۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله اسلامشهر تا فرودگاه امام خمینی : ۲۶ کیلومتر معادل ۳۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله شهر ری تا فرودگاه امام خمینی : ۴۳ کیلومتر معادل ۵۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله ورامین تا فرودگاه امام خمینی : ۸۱ کیلومتر معادل ۷۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله استادیوم آزادی تا فرودگاه امام خمینی : ۵۵ کیلومتر معادل ۶۰ دقیقه بدون ترافیک

فاصله شهرهای نزدیک تهران تا فرودگاه امام خمینی

در این بخش با میزان فاصله شهرهای اطراف تهران در استان‌های مازندران، گیلان، قزوین، همدان، سمنان، اصفهان و اردبیل تا فرودگاه امام خمینی آگاه می شوید، از آنجایی که خیلی از مسافران برای انجام سفرهای خارجی خود از مناطق مختلف ایران راهی فرودگاه امام خمینی می شوند دانستن میزان فاصله زمینی شما تا این فرودگاه مفید خواهد بود :

 • فاصله ساری تا فرودگاه امام خمینی : ۳۱۷ کیلومتر معادل ۵ ساعت بدون ترافیک
 • فاصله فیروزکوه تا فرودگاه امام خمینی : ۱۸۶ کیلومتر معادل ۲.۳۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله رامسر تا فرودگاه امام خمینی : ۲۷۳ کیلومتر معادل ۵ ساعت بدون ترافیک
 • فاصله چالوس تا فرودگاه امام خمینی : ۱۹۵ کیلومتر معادل ۳ ساعت بدون ترافیک
 • فاصله آمل تا فرودگاه امام خمینی : ۲۲۲ کیلومتر معادل ۴ ساعت بدون ترافیک
 • فاصله رشت تا فرودگاه امام خمینی : ۳۵۳ کیلومتر معادل ۴.۲۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله رودسر تا فرودگاه امام خمینی : ۴۰۰ کیلومتر معادل ۵.۲۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله سلمانشهر تا فرودگاه امام خمینی : ۲۱۷ کیلومتر معادل ۳.۳۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله تنکابن تا فرودگاه امام خمینی : ۲۴۸ کیلومتر معادل ۴.۲۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله اصفهان تا فرودگاه امام خمینی : ۴۰۲ کیلومتر معادل ۴ ساعت ۱۵ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله همدان تا فرودگاه امام خمینی : ۲۹۴ کیلومتر معادل ۳.۳۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله ساوه تا فرودگاه امام خمینی : ۱۱۵ کیلومتر معادل ۱.۳۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله اراک تا فرودگاه امام خمینی : ۲۴۲ کیلومتر معادل ۲ ساعت ۴۵ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله قزوین تا فرودگاه امام خمینی : ۱۷۸ کیلومتر معادل ۲ ساعت بدون ترافیک
 • فاصله بندرانزلی تا فرودگاه امام خمینی : ۳۹۱ کیلومتر معادل ۵ ساعت
 • فاصله اردبیل تا فرودگاه امام خمینی : ۶۱۵ کیلومتر معادل ۷ ساعت بدون ترافیک
 • فاصله تبریز تا فرودگاه امام خمینی : ۶۵۰ کیلومتر معادل ۸ ساعت بدون ترافیک
 • فاصله سمنان تا فرودگاه امام خمینی : ۲۴۸ کیلومتر معادل ۳ ساعت بدون ترافیک
 • فاصله کاشان تا فرودگاه امام خمینی : ۲۰۸ کیلومتر معادل ۲.۱۵ بدون ترافیک
 • فاصله قم تا فرودگاه امام خمینی : ۱۰۸ کیلومتر معادل ۷۰ دقیقه بدون ترافیک
 • فاصله لاهیجان تا فرودگاه امام خمینی : ۳۷۳ کیلومتر معادل ۴.۳۰ بدون ترافیک
 • فاصله ارومیه تا فرودگاه امام خمینی : ۷۸۹ کیلومتر معادل ۹ ساعت
 • فاصله کرمانشاه تا فرودگاه امام خمینی : ۴۷۲ کیلومتر معادل ۶ ساعت بدون ترافیک
 • فاصله شیراز تا فرودگاه امام خمینی : ۸۸۰ کیلومتر معادل ۱۰ ساعت
 • فاصله یزد تا فرودگاه امام خمینی : ۵۸۵ کیلومتر معادل ۷ ساعت
 • فاصله اهواز تا فرودگاه امام خمینی : ۷۵۲ کیلومتر معادل ۱۰ ساعت
 • فاصله بندرعباس تا فرودگاه امام خمینی : ۱۲۴۳ کیلومتر معادل ۱۴ ساعت
 • فاصله گرگان تا فرودگاه امام خمینی : ۴۵۰ کیلومتر معادل ۶.۳۰ بدون ترافیک
 • فاصله زنجان تا فرودگاه امام خمینی : ۳۵۹ کیلومتر معادل ۴ ساعت
 • فاصله مشهد تا فرودگاه امام خمینی : ۹۲۵ کیلومتر معادل ۱۰ ساعت
 • فاصله شهرکرد تا فرودگاه امام خمینی : ۵۰۹ کیلومتر معادل ۶ ساعت
 • فاصله یاسوج تا فرودگاه امام خمینی : ۷۲۷ کیلومتر معادل ۹ ساعت
 • فاصله خرم آباد تا فرودگاه امام خمینی : ۴۲۰ کیلومتر معادل ۵.۳۰ بدون ترافیک
 • فاصله بیرجند تا فرودگاه امام خمینی : ۱۱۰۰ کیلومتر معادل ۱۳ ساعت
 • فاصله بجنورد تا فرودگاه امام خمینی : ۷۵۶ کیلومتر معادل ۸ ساعت
 • فاصله زاهدان تا فرودگاه امام خمینی : ۱۴۶۰ کیلومتر معادل ۱۷ ساعت
 • فاصله کرمان تا فرودگاه امام خمینی : ۹۵۰ کیلومتر معادل ۱۱ ساعت
 • فاصله بوشهر تا فرودگاه امام خمینی : ۱۰۰۰ کیلومتر معادل ۱۳ ساعت

امکانات رفاهی فرودگاه امام خمینی

همانطور که در ابتدای مطلب عرض کردیم، اینجا پر امکانات‌ترین فرودگاه ایران بوده که برای گردشگران داخلی و خارجی تمام نیازهای سفرشان را مرتفع می کند، از جمله این امکانات و خدمات فرودگاه امام خمینی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • دستگاه‌های خودپرداز بانک‌های مختلفو شعب چند بانک از جمله بانک ملی، بانک تجارت و بانک ملت
 • سالن تشریفات و خدمات CIP
 • نمازخانه و سالن استراحت، مسجد
 • کافه رستوران، فست فود، هایپرمارکت و غرفه فروش صنایع دستی و گردشگری ایران
 • توالت ایرانی و فرنگی
 • ورودی مناسب ویلجر و افراد دارای محدودیت
 • آسانسور و پله برقی
 • نیمکت و تابلوهای راهنمای فارسی و انگلیسی
 • راهنمای صوتی فارسی و انگلیسی
 • فروشگاه‌های مختلف و اماکن مختلف
 • اطلاعات و راهنمای مسافر
 • بخش باربری و ترانزیت
 • دفاتر شرکت‌های هواپیمایی ماهان، ایران ایر، قشم ایر، هواپیمایی کویت ، هواپیمایی لوفت هانزا
 • بخش حمل و نقل حیوانات خانگی
 • تاکسی سرویس
 • پارکینگ عمومی خودروهای سواری و پارکینگ طبقاتی
 • بخش پرییز برق برای اتصال انواع شارژر موبایل
 • اینترنت وایرلس رایگان
 • اتاق سیگار

چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه امام خمینی حاضر باشیم؟

اگر قصد اناجم پروازهای خارجی دارید باید حداقل ۳ ساعت قبل از ساعت درج شده روی بلیط هواپیما در ترمینال فرودگاه امام خمینی حاضر باشید، دقت کنید برای انجام سفر به کشورهای خارجی باید گذرنامه با حداقل اعتبار ۳ ماه به بالا، میزان بار مجاز که روی بلیط درج شده و برای کشورهای دارای ویزا اصل ویزای صادر شده همراهتان باشد تا امور چک این و تحویل بار و دریافت کارت پرواز را با بررسی بدنی و بررسی چمدان‌ها انجام دهید.

مراحل خروج از کشور در فرودگاه امام خمینی چگونه است؟

ما قبلا در مطلبی آموزش سوار شدن به هواپیما را منتشر کرده‌ایم، ولی برای خروج از کشور در فرودگاه امام خمینی و کلا هر پرواز خارجی قوانین و مسائل زیادی شامل حال مسافران می شود، به طور مختصر مراحل خروح از کشور از فرودگاه امام خمینی به شرح زیر است :

 • ۳ ساعت قبل از ساعت درج روی بلیت با کمک مترو، تاکسی یا خودروی سواری شخصی در فرودگاه امام خمینی حاضر باشید.
 • در ابتدا بازرسی اولیه صورت می گیرد و وارد ترمینال یک می شوید.
 • بعد از آن باید منتظر اعلام صدای بلندگو باشید تا شماره پرواز شما را در کنار مقصد را اعلام کند.
 • با اعلام بلندگو شماره گیت هم اعلام می شود و شما باید همراه دیگر مسافران به آن کانتر مراجعه کنید.
 • با ایستادن در صف نوبتی به مقابل مسوول کانتر می روید تا با تحویل بار و کنترل مدارک از جمله گذرنامه وارد سالن بازرسی بدنی شوید.
 • شما می توانید چمدان اصلی خود را که معمولا ۳۰ کیلوگرم برای کلاس پروزیا اکونومی و ۴۰ کیلوگرم برای کلاس پروازی بیزنس کلاس است را تحویل باربری دهید.
 • همچنین می توانید به انداز یک کیف لب تاپ تا مقدار ۷ کیلوگرم هم همراه خود به داخل پرواز ببرید.
 • بعد از دریافت کارت پرواز وارد سالن بازرسی بدنی آقایان و بانوان خواهید شد تا با عبور از گیت فلز یاب و چک دقیق چمدان ها وارد سالن بعدی شوید.
 • دقت کنید در حین انجام بازرسی بدنی باید تمام لوازم فلزی، کمربند، سکه، زنجیر و هر چیز فلزی را داخل سبد بگذارید و بعد بهش مقابل مامورین قرار گیرید تا شما را بزرسی کنند.
 • دقت کنید همراه داشتن برخی لوازم نظیر چاقو، فندک، اشیای عتیقه، مقدار بیش از حد وجه نقد ( بالاتر از ۲ هزار دلار )، مواد مخدر، برخی داروهای غیر مجاز شما را با مشکلات قانونی روبرو می کند.
 • بعد از برسی سبد خود را بردارید و دوباره لباس و لوازم خود را به تن کنید و وارد سالن انتظار شوید.
 • در این سالن تعدادی فروشگاه، کافه رستوران وجود دارد تا در این مدت زمان بتوانید غذا یا نوشیدنی میل کنید.
 • در این سالن دوباره باید منتظر اعلام بلندگو باشید تا شماره پرواز شما را بخواند و همراه دیگر مسافران به خروجی مربوطه رفته و با سوار شدن به اتوبوس به درب پلکان هواپیما منتقل شوید.
 • با وارد شدن به پرواز ، مهمانداران آ« ایرلاین شما را در پیدا کردن جای صندلی کمک می کنند تا جای خود بنشینید.
 • همچنین می توانید کیف خود را در صندوق بالای سرتان قرار دهید.

بسته بندی بار در فرودگاه امام خمینی

از آنجایی که میزان بار هواپیما شامل ابعاد و قوانین مختلفی می شود، شما می توانید بسته بندی بار و چمدان خود را به شرکت‌های بسته بندی بار فرودگاه امام خمینی بسپارید تا دقیق و بدون دردسر بار شما با ابعاد قانونی بسته بندی شود و آن را به کانتر تحویل دهید، دقت کنید مثلا همراه داشتن باری با ابعاد ۲ متر در ۲ متر ممنوع بوده و همچنین در صورت دارا بودن اضافه بار به ازای هر کیلوگرم باید جریمه آن را بر اساس حدول جرایم اضافه بار ایرلاین پرداخت کنید.

چینج پول در صرافی فرودگاه امام خمینی

برای عملیات چینج وجه نقد خود و تبدیل آن به دلار، درهم، لیر، یورو و یا پوند می توانید از صرافی فرودگاه امام خمینی استفاده کنید، از آنجایی که برای انجام سفر خارجی نیاز به ارز رایج آن کشور و یا دلار خواهید داشت باید این مورد را روزهای قبل از پرواز از طریق صرافی‌های مختلف داخل شهر تهران و شهرستان و یا همین صرافی انجام دهید، البته مسافران معمولا وجه ریالی خود را به دلار تبدیل می کنند و با رسیدن به کشور مقصد مثلا ترکیه، آن را روزانه به لیر تبدیل می کنند تا بر اساس نیاز دلارهای خود را تبدیل کنید، باید بدانید هزینه چینج پول هم سوا محاسبه می شود که همانجا باید کارت کش کنید.

سخن پایانی

حال که به طور کامل با جدیدترین راهنمای فرودگاه امام خمینی آشنا شدید، می تواندی امتیاز، نظرات و تجربیات خود را درباره خدمات، نقاط ضعف و قوت این شهر فرودگاهی در بخش زیر برای کمک به سایر مسافرین کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=83886

فاطیما علیزاده

در ابتدای نوجوونی بودم که با یک خانم گردشگر چند روزی سپری کردم ، همین مورد تلنگری به من زد و فهمیدم عاشق کار گردشگری و سفر هستم ، پیشنهاد می کنم هر هفته شده چند ساعت گردش کنید.

مطالب مرتبط
ایوان اشراق ایران‌مال
ترلان کمیلی
2 دیدگاه
هتل فیرمونت ایران‌مال
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
مسجد جامع ایران‌مال
ترلان کمیلی
7 دیدگاه
باغ‌رستوران ملل ایران‌مال
ترلان کمیلی
4 دیدگاه
باغ دیدار ایران‌مال
ترلان کمیلی
7 دیدگاه
هایپراستار ایران‌مال
پروانه ماندگار
6 دیدگاه

40 پاسخ

 1. مشکل پارکینگ و تاخیر زیاد در برخی از پروازها از مشکلات اصلی این فرودگاه می باشند. سایر موارد بسیار عالی هست.

 2. برای خارج(به حق ۵ تن) یا وارد شدن به ایران مگه گزینه دیگه ای هست که حالا بگم این بده یا خوبه؟ والا که مابدتر از ایناش رو هم دیدیم، به مدیریتی که در کشور سراغ داریم همینم زیاده. دست برو بچه های تیم ملی درد نکنه.

 3. از نظر برخورد پرسنل ضعیف ، از نظر نظافت و تمیزی ضعیف ، تنها حسن این فرودگاه اینکه به علت کوچک بودن و تعداد پرواز کم چمدان ها سریع به دست مسافر میرسه ،

 4. چی بگم والا، پروازمون تاخیر داشت، با بی احترامی تمام با ما برخورد کردن، نمی‌دونستن خودشونم چقدر تاخیر خواهد داشت و جوابشون این بود هرچقدر بکشه باید صبر کنین.
  موقع بازگشت به ایران هم با اتوبوس ما رو از هواپیما بردن تو سالن فرودگاه!
  تو خود سالن هم تا مرحله‌ی چک پاسپورت رو پیاده طی کردیم و خبری از این پیاده راه های برقی نبود
  مسئولین و مامور ها هم که نگاه بالا به پایین دارن
  موقع گذاشتن ماشین تو پارکینگ هم گفت طبقه پایین جا نداره (سایه هست اونجا)، بیست هزارتومن که دادم، گفت برو جلوتر سمت راست همکارم هست اونجا

 5. جدا از هر چیزی، واقعا کاش به مسئولای گیت پاسپورت خارجیا بگن رفتار درستی داشته باشن طرف تو اولین برخورد حالش از ایران به هم نخوره. لطفا یکی به اون خانومی مسئول گیت پاسپورت خارجیا بود بگه اگر پیره و قیافه نداره، حداقل یه لبخند بزنه یا جواب سلام بده. رفتارشو با توریستا دیدم واقعا خجالت کشیدم!

 6. فقط و فقط و فقط مواظب وسایل و چمدان و کیف و موبایلتون باشید‼‼
  مامورین و مسئولین و خدمه همه و همه فقط میخان ی چیز ازتون بزنن ی بتیغن
  ن من ن کسی از اشناهای من خاطره ی خوشی از این فرودگاه داره یا چمدون گم کردن و جواب سربالا گرفتن ی ساعت و وسایل شخصی ازشون زدن یا چمدونشون توی بار باز شده و ی چیزی برداشتن پس ب چمدون دوتا قفل بزنین
  وقتی ادم وارد این فرودگاه میشه میفهمه کارمندا با خود خوشی و چرب زبونی میخان ی چیزی ازتون بکنن کمکتون میکنن ن از روی انسانیت فقط بخاطر این ک بکنن ازتون
  حال آدم از این رفتارشون ب هم میخوره

 7. فرودگاه امام خمینی یکی از کثیف ترین فرودگاه های دنياست. آدم دلش نمی خواد روی صندلی های ترانزیتش بشینه. نمازخونه اش کثافت ازد و دیوارش می ریزه . مهرهای داخل جا مهری همه زرد و کثیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
ساعت دسترسی : شبانه روزی
ثبت شده در : مهم‌ترین فرودگاه بین‌المللی ایران
قدمت این مکان : 1383 خورشیدی
نوع کاربری : فرودگاه بین‌المللی با کد یاتا IKA
توضیحات بیشتر
امکانات رفاهی : اطلاعات، سرویس بهداشتی، خودپرداز، آسانسور، پله برقی، وای فای رایگان، رنت خودرو، پارکینگ، ترانسفر، کافه، رستوران، راهنما، آنتن دهی موبایل، دسترسی به اینترنت، راهنمای صوتی، هایپرمارکت، غرفه صنایع دستی، آب خوری، نمازخانه، لابی
ملزومات سفر : موبایل، وجه نقد، کارت بانکی، کفش راحتی، کارت شناسایی
اطلاعات تماس
آدرس : استان تهران، تهران، کیلومتر 30 اتوبان تهران قم، بزرگراه خلیج فارس
شماره تماس : 0215100118
وب سایت : https://www.ikac.ir/flight-status