موزه موسیقی اصفهان

موزه موسیقی اصفهان از خاص ترین جاذبه های گردشگری استان اصفهان می باشد که در امتیازات بین المللی بالاترین نمرات را کسب کرده است، در این مقاله با راهنمای بازدید، دیدنی ها ، آدرس و قیمت بلیط ورودی موزه موسیقی آشنا خواهید شد، همراه این تودی باشید.

 • آدرس موزه موسیقی : کره زمین، قاره آسیا، ایران، اصفهان، خیابان توحید میانی، خیابان شهید قندی (مهرداد)، پلاک 74
 • ساعات بازدید : همه روزه از 9 صبح الی 21 به غیر از روزهای تعطیل
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 3 الی 4 ساعت
 • ویژگی های بارز : وجود 300 ساز موسیقی اصیل ایرانی
 • قیمت بلیط ورودی : ایرانی 15 و خارجی 40 هزار تومان
 • وب سایت رسمی : لمس کنید
 • تاریخ افتتاح : 1394 شمسی
 • شماره تماس اطلاعات : 03136256912
 • امتیاز در این تودی : 5 از 5
 • امکانات رفاهی و دیدنی : سازهای اصیل ایرانی، فروشگاه ساز، آلات موسیقی، غرفه صنایع دستی، راهنمای گردشگری، اطلاعات، آنتن دهی خوب موبایل ، پارکینگ، سرویس بهداشتی، تاکسی سرویس
 • نکات منفی : ندارد
 • لوازم مورد نیاز بازدید : وجه نقد، کارت بانکی، موبایل، کفش پیاده روی
 • دیدنی های نزدیک : سی و سه پل ، کلیسای وانک
 • Address : No. 74, Mehrdad (Shahid Ghandi) St.,Tohid St, Isfahan, Iran

تصاویر موزه موسیقی اصفهان تصاویر موزه موسیقی اصفهان تصاویر موزه موسیقی اصفهان

موزه موسیقی اصفهان

در سال 1394 شمسی دو نفر از مشهورترین نوازنده های ایرانی با نام های استاد شهریار شکرانی و استاد مهرداد جیحونی اولین موزه موسیقی ایران و خاورمیانه را با بهترین شکل ممکن افتتاح کردند.

تا به امروز بیش از سیصد ساز موسیقی ایرانی برای مشاهده عموم مردم همراه با کاتالوگ های راهنما به معرض نمایش قرار گرفته اند که البته نیمی از آنها اهدایی اساتید مختلف موسیقی ایرانی هستند.

تصاویر موزه موسیقی اصفهان تصاویر موزه موسیقی اصفهان تصاویر موزه موسیقی اصفهان

دیدنی های موزه موسیقی

موزه موسیقی دارای بخش های مختلف و دیدنی می باشد که از جمله آنها می توان به سالن سرای موسیقی ، سالن کارگاه سازسازی، تالار سازهای محلی، تالار سازهای محلی ، تالار سازهای ملی و سالن سرای سرآهنگان می باشند.

بهترین سازهای موزه موسیقی

در موزه موسیقی اصفهان شما می توانید از نزدیک و در کنار راهنماهای موجود توضیحات مورد نیاز خود در رابطه با هر یک از سازها را کسب کنید و در صورت نیاز سازهایی با کیفیت و دست ساز را خریداری نمایید.

تصاویر موزه موسیقی اصفهان تصاویر موزه موسیقی اصفهان تصاویر موزه موسیقی اصفهان

ساز قیچک

این ساز شباهت زیادی به کمانچه دارد و در گذشته با نام قیژک هم شناخته می شده است، در سالهای دور برای ساخت ساز قیچک از استخوان اسکلت سر اسب استفاده می شد و بعد از آن با ساخت قالب هایی شبیه به اسکلت همین حیوان در بین موسیقی دانان به محبوبیت رسید.

تصاویر موزه موسیقی اصفهان تصاویر موزه موسیقی اصفهان تصاویر موزه موسیقی اصفهان

معرفی ساز قانون

این ساز در دسته نواخت های زهی قرار دارد و با انگشت های سبابه و شصت به صدا در می آید، شکل ظاهری آن به ذوزنقه شباهت دارد ، امروزه این ساز از چوب گردو و پوششی از پوست شتر یا گوساله با بیش از 81 سیم زهی ساخته می شود، همچنین ساز قانون ساخته ایرانیان باستان بوده که شهرت جهانی پیدا کرده است.

تصاویر موزه موسیقی اصفهان تصاویر موزه موسیقی اصفهان تصاویر موزه موسیقی اصفهان

معرفی ساز تار

نام ساز تار را هر ایرانی به گوش شنیده است ، این ساز میهمان همیشگی موسیقی های سنتی ایران بود که با گسترش آن در سطح جهان به محبوبیت بالایی رسید.

تار در واقع ریشه ساز گیتار امروزی می باشد مه نوازنده ها از نت های آن استفاده می کنند، بهترین چوب برای ساخت این ساز چوب درخت توت می باشد که پرده های آن از روده گوسفندان تهیه می شود.

تصاویر موزه موسیقی اصفهان تصاویر موزه موسیقی اصفهان

معرفی ساز چنگ

از باستانی ترین سازهای موجود در موزه موسیقی اصفهان ، ساز چنگ می باشد که از دوره هخامنشیان توسط ایرانیان ابداع شد، این ساز با کمک هشت انگشت انسان نواخته می شود و در دسته سازهای زهی قرار دارد.

سایر سازهای موجود در موزه

علاوه بر موراد فوق که اشاره شد سازهای مشهور دیگری همچون ساز تنبک ، ساز رباب، ساز دف، ساز سه تار، ساز کمانچه، ساز نی ، ساز بربط، ساز سنتور اشاره کرد که با بهترین کیفیت ها در این موزه قابل بازدید هستند.

فروشگاه موزه موسیقی

در این فروشگاه گردشگران می توانند هر نوع ساز ایرانی را با بهترین کیفیت از مسوولین خریداری نمایند و یا سوغاتی ها و صنایع دستی اصفهان که به وفور یافت می شود را بررای دوستان خود هدیه ببرند.

امکانات رفاهی

برای رفاه حال گردشگران در این موزه امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، کافی شاپ، راهنمای گردشگری و فروشگاه اشاره کرد ، همچنین در نزدکی این موزه تعداد زیادی بازار ، کافه رستوران و هتل های متنوع وجود دارد که در صورت نیاز می توان از انها استفاده کرد.

چگونه به موزه موسیقی بروم

برای مراجعه به این موزه زیبا و کم نظیر باید خود را به خیابان حکیم نظامی برسانید تا از آنجا با تهیه بلیط ورودی وارد موزه شوید.

سخن پایانی

شما می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره موزه موسیقی در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

منبع : این تودی بلیط هواپیما رزرو هتل

 

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری