نام شهر یا مکان
Generic filters
جاذبه های گردشگری قشم

بهترین جاذبه های گردشگری قشم با راهنمای بازدید

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط
رزرو هتل

به درخواست کاربران این تودی در این مقاله با لیست بهترین جاذبه های گردشگری قشم همراه با آدرس ، هزینه ها ، تصاویر و راهنمای بازدید آشنا خواهید شد ، البته همه این جاهای دیدنی قشم را در سری مقالات مختلف به طور کامل به شما معرفی کرده ایم که در بخش بلاگ ایرانگردی قابل رویت هستند ، جزیره قشم به عنوان تنها ژئوپارک طبیعی منطقه خاورمیانه نه تنها در بین مسافران ایرانی ، بلکه در بین مسافران خارجی هم از محبوبیت بالایی برخودار است و در بخش تجاری به قطب واردات و صادران جنوب کشور شهرت دارد ، در ادامه همراه این تودی باشید.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

جاذبه های گردشگری قشم

تصاویر تنگه چاهکوه قشم

تنگه چاهکوه

تنگه چاهکوه قشم از بهترین جاذبه های گرشگری جزیره قشم در استان هرمزگان می باشد که دارای زیباترین مناظر طبیعی است، این دره با عمق یکصد متر یکی از زیباترین دره های کشور ایران بوده که سالانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی را به خود جذب می کند، در این مقاله به طور کامل با تاریخچه، راهنمای سفر و دیدنی های چاهکوه اشنا خواهید شد.

 • آدرس تنگه چاهکوه : کره زمین، قاره آسیا، ایران، استان هرمزگان، جزیره قشم، روستای چاهوی شرقی
 • ساعات بازدید : شبانه روزی
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 3 الی 5 ساعت

تصاویر غار خربس قشم

غار خربس

غار خربس قشم از عجیب ترین و راز الودترین جاذبه های طبیعی استان هرمزگان می باشد که در جزیره قشم واقع شده است و سالانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی را به خود جذب می کند، در کنار همه جاذبه های گردشگری قشم و مراکز خرید بی نظیرش ، غار خربس یکی از مهم ترین دیدنیهای این جزیره می باشد که در ادامه به طور کلی با آن اشنا خواهید شد.

 • آدرس غار خربس : کره زمین، قاره آسیا، ایران، استان هرمزگان، جزیره قشم، 15 کیلومتری شهر قشم ، جاده قشم به روستای رمچاه
 • ساعات بازدید : همه روزه از 8 صبح الی غروب افتاب
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 2 الی 3 ساعت
 • قیمت بلیط ورودی : ایرانی 3 و خارجی 15 هزار تومان
جاهای دیدنی قشم و مراکز خرید
بخوانید

پارک کروکودیل قشم نوپک | Qeshm Crocodile Park

پارک کروکودیل

پارک کروکودیل قشم در جزیره قشم استان هرمزگان به عنوان نخستین پارک و پرورشگاه کروکودیل در ایران و خاورمیانه امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری قشم مبدل شده است، البته تعداد دیگری از جانداران و پستانداران مختلف هم در این پارک نگهداری می شوند و انتخاب خوبی برای یک گردش 2 ساعته در قشم است.

پارک کروکودیل قشم یا پارک نوپک که از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرده خیلی زود به یکی از مراکز تفریحی مهم قشم تبدیل شده به طوری که گردشگران خارجی فراوانی تا به حال از آن بازدید به عمل آورده اند، البته یکی از دلایل شهرت جهانی آن دارا بودن تمامی مدارک لازم دامپزشکی،بهداشتی و کنوانسیون های بین المللی محیط زیست می باشد.

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران
 • آدرس پارک کروکودیل قشم : آسیا، ایران، هرمزگان، جزیره قشم، بزرگراه خلیج فارس
 • ساعات بازدید : 8 صبح الی 19
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 2 ساعت
 • قیمت بلیت ورودی پارک کروکودیل قشم : 9 هزار تومان

روستای لافت قشم

روستای لافت

روستای لافت قشم جز قدیمی ترین و بومی نشین ترین روستاهای ایران است، این روستا در جزیره قشم قرار دارد و محل مناسبی برای تفریح گردشگران می باشد، جزیره قشم از دیرباز به عنوان یکی از معدود مناطق آزاد ایران به شهره رسیده است و در سالیان اخیر مورد توجه ویژه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.

بازار قدیم درگهان قشم
بخوانید

این جزیره که تنها ژئوپارک خاورمیانه است دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانیست که یکی از مهم ترین آنها روستای لافت می باشد، همراه این تودی باشید تا با این دهکده زیبا و تاریخی بیشتر آشنا شوید.

 • آدرس روستای لافت قشم : آسیا، ایران، هرمزگان، جزیره قشم، روستای لافت
 • ساعات بازدید : شبانه روزی

جزیره هنگام قشم

جزیره هنگام

جزیره هنگام قشم جز جزایری است که در گذشته تحت تصرف انگلیس ها بوده است و توسط رضا شاه اول به تحت سلطه ایرانی ها و ارتش ایران بازگشت، همچنین جزیره هنگام در قشم جز مناطقیست که همچنان رنگ و بوی بومی و قدیمی خود را حفظ کرده است و از وسعت بسیار کمی هم برخوردار است و شما برای بازدید از جزیره هنگام تنها نیاز به یک برنامه سفر نیم روزه دارید تا این جزیره که در طول 9 کیلومتر و در عرض 6 کیلومتر است رو بتونید با کیفیت بازدید نمایید.

 • آدرس جزیره هنگام : ایران، استان هرمزگان، جزیره قشم، دو کیلومتری جنوب جزیره قشم، جزیره هنگام
 • هزینه سفر به هنگام از قشم : هر نفر 15 هزار تومان

جزایر ناز قشم

جزیره ناز

جزایر ناز قشم که بخش مهمی از ژئو پارک قشم در خاورمیانه ایفا می کند، امروزه به یکی از پر ظرفدارترین مراکز توریستی این جزیره مبدل گردیده است، شاید راه رفتن به روی آب را شما فقط در فیلم های ماورایی دیده باشید، اما در جزیره قشم بخشی وجود دارد که شما می توانید به روی آب پیاده روی کنید و یا حتی در روی آب با ماشین های آف رودی و شتر مشغول تفریح شوید

 • آدرس جزایر ناز قشم : آسیا، ایران، هرمزگان، قشم، جنوب جزیره، نرسیده به اسکله روستای سوزا
 • ساعات بازدید از جزایر ناز : بسته به زمان جزر و مد دریای خلیج فارس
جاهای دیدنی قشم در شب
بخوانید

دره ستاره های قشم

دره ستاره ها

در ابتدای ورود به دره ستاره ها شاید یاد سریال های مشهور امریکایی از جمله بازی تاج و تخت و یا اسپارتاکوس بیوفتید، کوه ها و تندیس هایی تراشیده شده توسط دست انسان اون در جزیره ای در کشور خودمون جایی که فکر کمتر گردشگری به آن می رسد، این دره جز برترین جاذبه های توریستی قشم می باشد و در بین گردشگران خارجی از شهرت خاصی برخوردار است.

 • آدرس دره ستاره های قشم : ایران، استان هرمزگان، جزیره قشم، روستای برکه خلف، دره ستاره ها
 • هزینه ورودی به دره ستاره های قشم : هر نفر 3 هزار تومان
 • ساعات بازدید از دره ستاره ها قشم : 8 تا 18

تصاویر غار نمکی قشم

غار نمکی

طول بلندترین غار این کوه نمکی 6 کیلومتر و 430 متر می باشد و موقعیت جغرافیایی خود این کوه که دارای غارهای فراوانی می باشد از مرکز جزیره در فاصله نود کیلومتری در حاشیه ساحل جنوب غربی قشم قرار دارد.

همچنین کوه نمکی جزیره قشم در استان هرمزگان کشور ایران، بلندترین کوه این جزیره هم می باشد و ارتفاع آن از سطح دریا 243 متر است و کوه نمکدان طبق براورد کارشناسان دارای 575 سال قدمت می باشد که در نوع خود در کل دنیا برترین است.

درباره چگونگی تشکیل کوه نمکدان و غار نمکی قشم به صورت یک لایه نازک از نمک در طبقات زیرین خلیج فارس و خود سطح سنگی و خاکی جزیره بوده که به تدریج طی سال ها به سطح روی جزیره آمده و باعث بوجود آمدن این کوه نمکی زیبا شده است

 • آدرس گنبد نمکی و غار نمکدان جزیره قشم : ایران، استان هرمزگان، جزیره قشم، 90 کیلومتری جنوب غربی قشم
 • ساعات بازدید : شبانه روزی
پارک کروکودیل قشم
بخوانید

تصاویر قلعه پرتغالی های جزیره قشم

قلعه پرتغالی ها

قلعه پرتغالی های قشم در حمله ی کشور پرتغال به جنوب ایران در قرن شانزدهم میلادی ساخته شد و تعدادی دیگر در سایر جزایر خلیج فارس هم برای حفاظت از این منطقه استعماری ایجاد گردید، که به علت ظاهر چهار ضلعی به صورت نامنظم به قلعه ی پرتغالی ها معروف هستند.

 • آدرس قلعه پرتغالی ها در جزیره قشم : ایران، استان هرمزگان، جزیره ی قشم، ضلع شمالی جزیره ی قشم
 • ساعات بازدید : 08:00 الی 18:00 همه روزه
 • هزینه : ایرانی 10 ، خارجی 30 هزار تومان

مرکزخرید ستاره قشم

مجتمع تجاری ستاره

این مرکز خرید دارای 641 (ششصد و چهل و یک ) واحد تجاری شیک می باشد که در جزیره ی قشم برندهای نام آشنایی از جمله : لوازم خانگی و صوتی تصویری شرکت سونی ( Sony)، برند معروف کره ای ال جی، برند معروف جی وی سی،مرکز پخش چای احمد، برند معروف فلیپس هلند و برندهای معتبر دیگری در زمینه های لوازم آرایشی، پوشاک، عطر و ادوکلن و … مشغول به فعالیت با قیمت های بسیار مناسب هستند.

 • آدرس مرکز خرید ستاره ی جزیره قشم : ایران، استان هرمزگان، جزیره قشم، بلوار ولیعصر (عج)
 • ساعات بازدید : 10:00 صبح الی 22:00 همه روزه

سخن پایانی

شما می توانید نظرات ، سوالات و تجربیات سفر درباره جاذبه های گردشگری قشم را در بخش زیر کامنت کنید .

بیشتر بخوانید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا