خانه / شهر اسمدروو (Smederevo)

شهر اسمدروو (Smederevo)

شهر اسمدروو

شهر اسمدروو که یکی از شهرهای دیدنی صربستان با مکان ها و مناطق توریستی و گردشگری بسیار جذاب است که ارزش گشت و گذار دارد. این شهر مرکز اداری ناحیه پودوناولیه در شرق صربستان است که در کرانه راست رود دانوب و در حدود ۴۵ کیلومتری (۲۸ مایلی) بلگراد واقع است.

ویژگی ها

در مورد تاریخچه ی این شهر آنچه که از اسناد و مدارک قدیمی بدست آمد، به قرن اول قبل از میلاد بر می گردد. در واقع تاریخ اسمدروو، پس از فتح این منطقه توسط امپراتوری روم و زمانی که سکونتگاهی به نام وینسیا در اینجا وجود داشت، آغاز می شود. البته تاریخ شکل گیری این شهر به شکل مدرن و امروزی به اواخر قرون وسطی بر می گردد، قبل از حکومت عثمانی ها و زمانی که آخرین دولت مستقل صربستان حاکم بر کشور بود.

من به شما توصیه می کنم در سفر به صربستان از جاذبه های اسمدروو دیدن کنید و این این شهر را در لیست گردشگری خود قرار دهید. بازدید از این مکان های زیبا و تاریخی قطعا تجربه ای ارزشمند برای شما خواهد بود. برای آشنایی شما چند تا از جاذبه های محبوب اسمدروو را به شما معرفی کنیم.

جاذبه ها

از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر می توانم به قلعه اسمدروو و ویلای اوبرنوویچ اشاره کنم. البته یک درخت شگفت انگیز و تاریخی در این شهر قرار دارد که افسانه ها و داستان های جذابی در مورد آن بیان می شود. این درخت، یک درخت توت سفید کهنسال در مرکز اسمدروو است.

شهر اسمدروو

کارشناسان برآورد می کنند که این گیاه که نام آن کارادوردف دود (Karađorđev dud  ) یا کارادورده (Karađorđe) است ، بیش از ۳۰۰ سال قدمت دارد. اگرچه هیچ منبع تاریخی برای تأیید این موضوع وجود ندارد. اما داستانی در مورد این درخت است که دیزدار محرم گوشا، فرمانده عثمانی که قلعه تحت فرماندهی او بوده در جریان آزادسازی شهر در دوره اول کلید شهر را در ۸ نوامبر ۱۸۰۵ به کارادورده می سپارد.

وجود همه ی این مکان های تفریحی و گردشگری در شهر اسمدروو، این شهر را به منطقه ای توریستی در صربستان تبدیل کرده است. اگر علاقمند هستید اطلاعاتی بیشتری در مورد صربستان بدانید و تصویر شهرهای دیدنی صربستان را ببینید به سایت این تودی مراجعه کنید.

شهر اسمدروو


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=68107

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
دبی یا استانبول؟ کدام بهتر است؟
مهری شاپوری
0 دیدگاه
رازبورگ ( ‏Rasborg‏ ) ‏‎فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساریسلکا (‏Saariselka‏ ) ‏‎از شهرهای دیدنی فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر رووانیمی ( ‏Rovaniemi‏ ) ‏ فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر آرهوس از شهرهای توریستی دانمارک
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
سانتیاگو پایتخت شیلی
سولماز رضایی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس