خانه / شهر ورساک (Vrsac)

شهر ورساک (Vrsac)

شهر ورساک

ورساک که یک شهر توریستی و گردشگری با تاریخ کهن و فرهنگی غنی است، یکی از شهرهای جذاب و دیدنی صربستان بشمار می رود. اگر بخواهم در مورد مکان و موقعیت جغرافیایی آن صحبت کنم، باید بگویم این شهر در استان خود مختار وویودینا بعنوان مرکز اداری ناحیه بنات جنوبی قرار دارد.

شهر ورساک

تاریخچه

آنچه که در مورد پیشینه ی ورساک می توان گفت به دوران های مختلفی تقسیم می شود. اول اینکه با توجه به آثاری که در این منطقه کشف گردید، در این منطقه انسان هایی از دوره ی پارینه سنگی و نوسنگی سکونت و زندگی می کردند. جالب است بدانید که در اکتشافاتی که در شهر ورساک انجام شد، بقایایی از دو نوع فرهنگ نوسنگی در این منطقه کشف شد.

شهر ورساک

قدیمی ترین فرهنگ این ناحیه معروف به استارچوو (استارسیو) Starčevo است، اما فرهنگ دیگر که نسبت به استارچوو جدیدتر است، معروف به وینسا (وینکا) می باشد. علاوه بر این از دو فرهنگ واتین (واتن) Vatin و ورساک (Vršac) آثاری متعلق به عصر برنز در شهر ورساک یافت شده است. البته جالب است بدانید که از عصر آهن نیز آثاری مربوط به دو فرهنگ هالستات (Hallstatt) و فرهنگ لاتنه (La Tène) وجود دارد. آگاثیرسی مردمانی با اصالت مختلط سکایی-تراکیه ، اولین مردمانی بودند که در این منطقه زندگی می کردند.

شهر ورساک

جاذبه ها

من قصد دارم تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر ورساک را به شما معرفی کنم. این شهر دو صومعه ارتدوکس دارد، صومعه ی قدیمی ورساک به نام مسیچ متعلق به قرن سیزدهم است و صومعه ی دیگر این منطقه به نام سردیشته در حال حاضر در حال ساخت است. اما جاذبه ی دیگر این شهر که بسیار جذاب و دیدنی است قلعه ورساسکا (ورساکا) Vršačka kula است که نماد شهر ورساک است. قدمت این قلعه به اواسط قرن پانزدهم باز می گردد که در بالای تپه ۳۹۹ متری مشرف به ورساک قرار دارد. اگر علاقمند هستید شهرهای دیدنی صربستان را بشناسید به سایت این تودی مراجعه کنید.شهر ورساک


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=68171

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
رازبورگ ( ‏Rasborg‏ ) ‏‎فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساریسلکا (‏Saariselka‏ ) ‏‎از شهرهای دیدنی فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر رووانیمی ( ‏Rovaniemi‏ ) ‏ فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر آرهوس از شهرهای توریستی دانمارک
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
سانتیاگو پایتخت شیلی
سولماز رضایی
0 دیدگاه
شهر وایت هورس از شهرهای توریستی کانادا
سولماز رضایی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس