نام شهر یا مکان
Generic filters
 
قوانین فرودگاهی

داروهای مجاز فرودگاه ترکیه کدامند ؟

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط

لیست داروهای مجاز فرودگاه ترکیه و لیست داروهای غیر مجاز فرودگاه های ترکیه برای ایرانیان از اهمیت بالایی برخوردار است، مشاهده شده خیلی از هموطنان عزیز به خاطر حمل و نقل برخی داروهایی که در ایران بسیار عادی خرید و فروش می شوند در کشور ترکیه دچار مشکلات شدیدی از جمله دستگیری فرد شده اند! فهرست داروهای کدئین دار در بین ایرانیان بسیار محبوب است، یا خانواده آمفتامین ها و شربت های ترک اعتیاد و داروهای مشابه این ها که جملگی در اکثر کشورهای خارجی به طور کامل ممنوع هستند، در ادامه بخش قوانین فرودگاهی با لیست داروهای مجاز فرودگاه ترکیه در شهرهای مختلف این کشور و داروهای غیر مجاز آشنا خواهید شد، با این تودی همراه باشید.

داروهای مجاز فرودگاه ترکیه

داروهای ممنوع در فرودگاه ترکیه

این لیست از خطرناک ترین لیست های حمل و نقل فرودگاهی ترکیه می باشد که تا کنون آینده هزاران ایرانی را با چالش روبرو کرده است، پس با دقت این اسامی را یادداشت کنید و از حمل آنها واقعا خودداری نمایید :

 • دیفن هیدرامین
 • بنادریل
 • دارو و شربت های ترک اعتیاد از هر نوع
 • داروهای آغشته به ماری جوانا ( حشیش و گراس )
 • داروهای خواب همچون اینترموز و امبین
 • داروهای تحریک اعصاب مرکزی از قبیل آدرال، ریتالین و آمفتامین ها
 • داروهای مسکن فوق قوی همچون ترامادول، کدئین، بایومادول و انواع مواد مخدر
 • داروهای محرک و روان گردان ها از قبیل کلونازپام، کلرودیازپوکساید و انواع داروهای افسردگی
 • داروهای سرماخوردگی و سرفه همچون کلداستاپ، سوداکلد و هر دارویی که حاوی ویکس و سودافد باشد
 • انواع قرص های ب 2
 • داروهای بیش فعالی همچون ویاگرا و داروهای با مضامین جنسی
بخوانید  فرودگاه جدید استانبول

داروهای مجاز فرودگاه ترکیه

داروهای مجاز فرودگاه ترکیه

به طور کلی می توان گفت حمل اکثر داروهای به کشور ترکیه در فرودگاه های ترکیه از جمله فرودگاه استانبول، فرودگاه آنتالیا شامل اسپارتا و دنیزلی، فرودگاه بدروم، فرودگاه وان و ازمیر ممنوع است مگر مجوز ورود آنها را داشته باشید! این قوانین نه تنها در این کشور، بلکه در اکثر کشورهای توریستی جهان اعمال می شود تا از قاچاق دارو در آن مناطق جلوگیری به عمل آید پس در ادامه با مراحل دریافت مجوز ورود دارو به ترکیه آشنا می شوید.

دریافت مجوز حمل دارو در فرودگاه ترکیه

برای دریافت مجوز دارو ابتدا باید یک نسخه از پزشکی معتبر که مدرک وی زیر نظر اداره بهداشت صادر شده داشته باشید و این نسخه را به دو زبان انگلیسی و ترکی استامبولی ترجمه نمایید، این ترجمه باید در دارالترجمه رسمی با یک مهر برجسته انجام شود، سپس گذرنامه خود که بیشتر از 7 ماه اعتبار داشته باشد را همراه با نسخه های ترجمه شده به سفارت خانه ترکیه تحویل دهید و منتظر بمانید این سفارت داروهای شما بررسی و تایید کند .

پس از دریافت مجوز حمل دارو به ترکیه آن نامه را همراه خود داشته باشید تا به مامورین فرودگاهی نشان دهید، برخی نکات دیگر را هم باید دقت کنید، به هیچ عنوان داروهای خود را از قوطی یا بسته هایشان خارج نکنید! اگر داروی شما مایع یا شربت است نباید بیشتر از 100 گرم باشد و همچنین قرص ها باید به تعداد مورد نیاز شما در طول سفرتان باشد، اگر سفر شما 4 روزه است نباید تعداد داروها بیشتر از این چهار روز باشند! در فرودگاه استانبول که قوانین سختگیرانه تر یاعمال می شود از مسافرین خواهش می شود درب داروهای خودشان را باز کنند، در آخر باید بدانید داروهای مایع را همراه خود در کیفتان به درون هواپیما ببرید.

بخوانید  فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک

داروهای مجاز فرودگاه ترکیه

سخن پایانی

داروهای مجاز فرودگاه ترکیه در واقع اکثرا غیر مجاز و ممنوع هستند، هزاران ایرانی در فرودگاه های ترکیه با جرایمی مالی، زندان و حبس روبرو شدند، به هیچ وجه سعی نکنید مامورین کنترل را گول بزنید، اینجا بحث آینده شماست و یک سفر چند روزه ارزش این کار را ندارد.

تجربه شما از حمل دارو به ترکیه چگونه بوده است ؟ در بخش زیر همراه با نظرات و سوالات برای ما و دیگران کامنت کنید.

بیشتر بخوانید

ترلان کمیلی

بسیار سفر باید کرد تا پخته شود خامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا